ASUS X550WE, ekranda yatay çizgiler çıkıp geliyor

Demir.kan

Hectopat
Makaleler
1
Son 3 gündür böyle YouTube üzerinden video izlediğim zaman oldu ve hala devam ediyor bilgisayarı kapatıyorum ekran kapanma ve bilgisayarı açtığım andan beri çizgiler çıkıyor titreme yok ama yanıp söndüğü zaman o tarafta ekran kayıyor dizüstü bilgisayar kullanıyorum markası bu; ASUS X550WE X550WE | Laptops | ASUS Global
Sorunun bu sebeplerden değil.
*Oyun oynarken 80 FPS alıyorum çizgi çıktığı zaman bir anda 10 FPS'e kadar düşüyor.
*Ekran kartında problem olduğunu düşünmüyorum aygıt yöneticisinden ekran kartları devre dışı yaptım devre dışı olmasına rağmen aynı sorun.
*Windows'u bugün dosyalarımı saklayarak sıfırladım sıfırlandıktan sonra aynı problem.
*Sürücüden de değil sürücüyü yükleyip sildiğim halde böyle.
*Ekran çözürnülügü değiştirdim.
*Monitör maksimum ve minimum 60 Hz destekliyor o yüzden değiştiremedim.
Tüm sorunları denememe rağmen aynı çizgi yanıp sönüyor bazen 5 dakika gibi süreyle çıkmıyor sonra tekrardan aralıklarla yanıp sönmeye devam ediyor.
Sorun bunun yatay alt kısmına benziyor.

1601310638735.png

Daha önce laptopun içini açtınız mı? Veya açtırdınız mı?

Kendim yaklaşık 2 sene önce açtım ondan sora açılmadı bende yarın için bilgisayarı açıp içini temizlemek istiyorum ama bu probleminin sebebi fiziksel değil yazılımsal olduğunu düşünüyorum.
Ekran çizgisinin FPS'i etkiliyorsa o zaman yazılım ile ilgili düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendim yaklaşık 2 sene önce açtım ondan sora açılmadı bende yarın için bilgisayarı açıp içini temizlemek istiyorum ama bu probleminin sebebi fiziksel değil yazılımsal olduğunu düşünüyorum.
Bu sorunun bildiğim 2 nedeni var.

1. Panele giden flex kablo, yerinden oynadı ya da yaralandı.
2. Ekran kartı gidici.

FPS düşmesi panelden hissetme değil de gerçekten değer düşmesiyse (ek programlarla kontrol edebilirsiniz), sorun ekran kartıdır.

Böyle bir şeye neden olan yazılımsal bir sorun var mı bilmiyorum, hiç görmedim/duymadım. Bilen arkadaşlar yazacaktır.

Genelde bu sorun ekrandan kaynaklanır. Çizgi çıkan kısmın çerçevelerine alt ve üstten baskı uygulayınca düzeliyor mu?
Merhaba bende de aynı sorun var benimkinde baskı uygulayınca düzeliyor tekrar geliyor birkaç kez yaptıktan sonra bazen tamamen düzeliyor.

Merhaba bende de aynı sorun var benimkinde baskı uygulayınca düzeliyor tekrar geliyor birkaç kez yaptıktan sonra bazen tamamen düzeliyor.

Ekran çerçevesini söküp baskı yaptığınız yere çok kalın olmayacak şekilde bir kağıt parçası koyarsanız sorun çözülecektir. Ama fazla kalın koyarsanız ekranı çatlatabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı