Asus X550ZE batarya bitme ve şarj olmama sorunu

Elijah.kk

Hectopat
Elimde ASUS X550ZE model laptop var halihazırda kullanmaktaydım fakat bugun açmaya çalıştıgımda açılmadı. Adaptoru taktıgımda pil ışıgı bazen kırmızı yanıyor fakat bazen belli bir süre sonra ışık vermeyi kesiyor. İlk olarak adaptörden şüphelendim orijinal 2 adet farklı adaptörle denedim laptop yaklaşık 1 saat prizde kaldı fakat dügmeye bastıgımda 4-5 saniye içinde şarj bitme sesi gelip kapandı. Laptopun bataryası gömülü statik elektrigi boşaltma işlemleri birçok kez denedim fakat sonuç vermedi. Bataryanın bitmiş olabilecegi ihtimalini düşünerek yenisini sipariş ettim. Yeni batarya geldi laptop ilk yarım saat normal çalıştı fakat sonra yine şarj bitip kapandı fakat enteresan olan laptop yeni pil geldiğinde normal bir şekilde şarj alıyordu yani adaptörüm sağlam içini açıp soketi konrol ettim kablolarda herhangi bir sorun yok gibi duruyor. Laptopun bataryası gömülü oldugu için bataryayı çıkarınca laptop bu sefer power tusuna hiç tepki vermiyor bu şekilde başına bir olay gelen oldu mu? Hemen servise gondermek istemiyorum bir çözüm yolu önerebilecek var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptoptaki güç ünitesinde veya sokette sorun olabilir. Servise vermelisin.

Merhaba,

Aynı model bende de var. Sorun şu pc şarjı bittikten sonra tekrar prize taktığımda o an hiç açılmıyor. Aradan 2-3 gün geçtikten sonra şarjı doluyor. Pilde kullandığım zaman ort 30 dk gidiyor. Asus un bu modeli genelde hep arıza çıkarıyor. Yardımcı olmanızı rica ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı