ASUS X552C oyun performansını artırmak

hz.abram

Decapat
ASUS X552C dizüstü var bende, 2013'den beri kullanıyorum. Zamanında taksitli şekilde 2K ya almıştım ve hala çalışıyor :D Zor bela.
Eksi olarak,
Klavye yok.
Power tuşu yok (Tornovida ila açıp kapatıyorum 2 yıldır :D)
Ekran Allah'a emanet ayakta duruyor, menteşeleri kırık.
Pil zaten naneyi yemiş.
Artı olarak,
SSD taktım 120GB ve Windows 10 kurdum SSD'ye. Daha hızlı oldu oyunları vs daha sık kullandıklarımı SSD'ye kurdum.
4 GB RAM vardı +4 daha taktım.

CS:GO falan oynuyorum, orta-düşük ayarlarda. 1dk sonra uzay mekiği sesi geliyor ve odam ısınıyor :) (Her 2 ayda bir falan macun yeniliyorum)
Performans artırmak istiyorum oyunlarda ve bunun için başka ne yapabilirim?

Merhaba, bu antika laptopta bende de var, oyun vs oynamıyorum sadece web işlerim oluyor onun için biraz hızını yükseltmek istiyorum ama bu işlerden anlamam pek.

ram taktırmak ve ssd taktırmak istiyorum hangi marka model almalıyım yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba, bu antika laptopta bende de var, oyun vs oynamıyorum sadece web işlerim oluyor onun için biraz hızını yükseltmek istiyorum ama bu işlerden anlamam pek.

ram taktırmak ve ssd taktırmak istiyorum hangi marka model almalıyım yardımcı olabilir misiniz?
Reis ssd takarsan bilgisayar aşırı hızlanıyor tavsiyem 120gb üstü tak yada 120gb tak Windowsu ona kur yanına da eski hdd kullan ama 120gb üstü alırsan hem Windowsu kur hemde oyunlarını kurarsın eski hdd ne de o nu bunu kurarsın trendyoldan ya da başka yerden 9.5mm hdd kızağı al onu cd yerine takiyorsun +1 daha hhd veya ssd takabiliyorsun böylelikle. ssd markası fark etmez çok ucuz olanları alma sadece sorun yaşamazsın. Ram konusuna gelirsak pc ztn 4gb olarak geliyo +4 gb daha takmanı tavsiye ederim fps olarak seni yükseltir ama kısıtlı bütçen varsa sonra da takabilirsin. 4gb 1600mhz ddr3 laptop ram . 1 sene önce csgo fln rahat açıyordu ben böyle kullandım şimdi mass üstü kullanıyorum. 256 gb ssd bu güzel gibi duruyo istersen başkalarına da bak Ya da bu örnek olarak atıyorum sana kalmış

Reis ssd takarsan bilgisayar aşırı hızlanıyor tavsiyem 120gb üstü tak yada 120gb tak Windowsu ona kur yanına da eski hdd kullan ama 120gb üstü alırsan hem Windowsu kur hemde oyunlarını kurarsın eski hdd ne de o nu bunu kurarsın trendyoldan ya da başka yerden 9.5mm hdd kızağı al onu cd yerine takiyorsun +1 daha hhd veya ssd takabiliyorsun böylelikle. ssd markası fark etmez çok ucuz olanları alma sadece sorun yaşamazsın. Ram konusuna gelirsak pc ztn 4gb olarak geliyo +4 gb daha takmanı tavsiye ederim fps olarak seni yükseltir ama kısıtlı bütçen varsa sonra da takabilirsin. 4gb 1600mhz ddr3 laptop ram . 1 sene önce csgo fln rahat açıyordu ben böyle kullandım şimdi mass üstü kullanıyorum. 256 gb ssd bu güzel gibi duruyo istersen başkalarına da bak Ya da bu örnek olarak atıyorum sana kalmış

Cevabın için teşekkür ederim dostum, ssd konusunu anladım gibi benim laptobun diski bozuldu zaten onu çıkarıp direk ssdyi takarim. Ama ram olayını anlamadım baktığımda ram takmak 1 tane slot var gibi ekstra 4 gb nereden takacagiz birde uyumlu olup olmadığını nasil anlayabiliriz

Cevabın için teşekkür ederim dostum, ssd konusunu anladım gibi benim laptobun diski bozuldu zaten onu çıkarıp direk ssdyi takarim. Ama ram olayını anlamadım baktığımda ram takmak 1 tane slot var gibi ekstra 4 gb nereden takacagiz birde uyumlu olup olmadığını nasil anlayabiliriz
Mevcut 4gb ram anakarta entegre sadece 1 tane yer oluyo oda hemen kapağın altında. Yani mavcut 4gb ı çıkartamıyosun

Bende atari varda csgo yükleyip 144 fps oynamak istiyorum 😀
1.6 csgo mod var olur mu

Pc nin foto varsa atsana ayni pc mi bakim

Fotoğrafini attigim yerdeki rami söküp 8 gb ram takacam yani doğru mu

Dosya Ekleri

• 20221205_160416.jpg
    20221205_160416.jpg
    99,6 KB · Görüntüleme: 21
  • 20221205_160411.jpg
    20221205_160411.jpg
    82,8 KB · Görüntüleme: 19
Mavi olan 2 gb ram alıp oraya takıyorum yani anladım çok sağol dostum bir de ramin uyumlu olup olmadığını nasi anlayacağım 8gb ram bir de ss alsam kullanirim bu pcyi

Geri
Yukarı