Çözüldü ASUS X552LDV Windows 7 64 Bit sürücülerini yüklemek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

İnsan.exe

Hectopat
Daha fazla  
Sabahtan beri şu Windows 7 güncelleştirmeleri ile uğraşıyorum ve gına geldi. Windows Update'deki tüm güncelleştirmeleri yükledim fakat hala yüklenmemiş ve güncel olmayan driverlar var.

1620069179163.png

Donanım kimlikleri sırayla şunlar.
Bluetooth.
USB\VID_13D3&PID_3408&REV_0001
Bilinmeyen aygıt.
ACPI\INT3400
Bilinmeyen aygıt.
ACPI\INT3402
Ethernet denetleyicisi.
PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_200F1043&REV_12
PCI aygıtı.
PCI\VEN_10EC&DEV_5287&SUBSYS_202F1043&REV_01
PCI veri alma ve sinyal işleme denetleyicisi.
PCI\VEN_8086&DEV_9C24&SUBSYS_131D1043&REV_04
PCI veri alma ve sinyal işleme denetleyicisi.
PCI\VEN_8086&DEV_0A03&SUBSYS_131D1043&REV_0B
Sm bus denetleyicisi.
PCI\VEN_8086&DEV_9C22&SUBSYS_131D1043&REV_04
Universal serial bus (USB) denetleyicisi.
PCI\VEN_8086&DEV_9C31&SUBSYS_201F1043&REV_04
High Definition Audio aygıtı.
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_8086&DEV_2807&SUBSYS_80860101&REV_1000
Biliyorum, çok fazla ama yapacak bir şey yok. Güncel olmayan driverlar var. Sistemi aşağıda vereceğim. Onları da bulursanız sevinirim.
Intel Core i5 4210u 2.40 GHz.
4 GB RAM.
NVIDIA GeForce 820M / Intel(r) HD Graphics family.
ASUS X552ldv laptop.
Windows 7 Ultimate 64 Bit SP1.
Bu arada iki tane ses driverı var. Ben ilk bir tanesini güncelleyince diğeri devre dışı kaldı herhalde, bilmiyorum. Çözümünü yazarsanız sevinirim.

1620069642129.png

Çözüm
Ethernet:
Card Reader:
Intel Dynamic Platform:
Intel Chipset:
Intel Audio:

NOT: ASUS'un sitesinde olanlar eski sürüm olduğundan üreticilerin sitesinde bulunan sürücülerin bağlantılarını paylaştım.

Eksik kalan sürücü olursa da tekrar donanım kimliklerini paylaşırsınız.
Hemen kuruyorum.
Not kısmını okumamışım, acelem vardı.

Dediklerinizi kurdum eksik biir sürücü kalmadı çok teşekkür ederim yalnız bir sorun var ben PC'yi her açtığımda karşıma şunlar çıkıyor.

Eki Görüntüle 1006014

Eki Görüntüle 1006015

İlk başta NVIDIA çıkıyor, çalıştır veya iptal desem de hiçbir şey olmuyor ve hepsinden 2'şer defa soruyor. Son attığım fotoğraftaki şey ASUS'un siitesinden NVIDIA'yı güncelledikten sonra oldu. 1.s'i ise sizin verdiğiniz Intel Audio'yu güncelledikten sonra oldu. Bunların çözümü nedir?

Bir de NVIDIA 820M ve Intel HD Graphics güncel driverleri verirseniz sevinirim.
Çalıştır -> MSConfig -> Başlangıç menüsünde setup'lar varsa tiklerini kaldırın.

O çıkan setup'ları kurmayı denediniz mi ayrıca? @İnsan.exe Bir deneyin, belki bir daha çıkmazlar başlangıçta.

Çalıştır -> MSConfig -> başlangıç menüsünde Setup'lar varsa tiklerini kaldırın.

O çıkan Setup'ları kurmayı denediniz mi ayrıca? @İnsan.exe bir deneyin, belki bir daha çıkmazlar başlangıçta.

Kurduktan sonra geldiler zaten, dediğinizi yapınca bir daha gelmediler. Tekrar teşekkür ederim, ekran kartı sürücülerini kuracağım şimdi.
Çalıştır -> MSConfig -> başlangıç menüsünde Setup'lar varsa tiklerini kaldırın.

o çıkan Setup'ları kurmayı denediniz mi ayrıca? @İnsan.exe bir deneyin, belki bir daha çıkmazlar başlangıçta.

Bu hatayı alıyorum hocam.

1620078033814.png

Çözümü nedir? Ben Windows 10'da da bu hatayı almıştım. Bir arkadaş bana 2018 sürümünü vermişti, onu kurarak düzelttim hatayı ama 2019 sürümü için çözüm varsa mümkünse onu yapalım.

Kurduktan sonra geldiler zaten, dediğinizi yapınca bir daha gelmediler. Tekrar teşekkür ederim, ekran kartı sürücülerini kuracağım şimdi.

Bu hatayı alıyorum hocam.

Eki Görüntüle 1006058

Çözümü nedir? Ben Windows 10'da da bu hatayı almıştım. Bir arkadaş bana 2018 sürümünü vermişti, onu kurarak düzelttim hatayı ama 2019 sürümü için çözüm varsa mümkünse onu yapalım.

Bu linkten aşağıdaki gibi aratarak eski sürücüleri deneyebilirsiniz. En eski 2018 sürümünü deneyin mesela.
820M sürücüsü.png

@İnsan.exe Son durum nedir?

Son düzenleme:
Dener misiniz?

İndiriyorum.
Hocam nedendir bilinmez, çok garip bir şey oldu. Ben sizin verdiğiniz driver'ı indirdim. Dersim bitince kuracaktım ama dersin ortasında birden fan sesli bir şekilde çalışmaya başladı. Birden bire, ben de ne oldu buna dedim, PC fena halde kasmaya başladı. Görev yöneticisine girdim CPU kullanımı yüzde 100 sabit olmuş. Hangi programın kullandığını da bilmiyorum. Hemen dersten çıktım, çıkınca yüzde 30'lara falan düştü.

Neyse PC'yi kapat dedim. Acayip kasmaya başladı, sonra uyarı verdi. Arkada program çalışıyor kapatmak ister misiniz diye ve çalışan programı gösteremedi bir türlü. Ben de kapat dedim ve sonra PC'yi yeniden açtım. Virüs falan girmiş olabilir mi? Bir de her defasında PC'yi kapatırken arkada bir program çalışıyor yazıyor. Simgesi aşağıda attığım fotoğraf ve adı falan yazmıyor. Şimdi ESET ile tam tarama yapacağım. Sizin düşünceleriniz nedir?

simge.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı