ASUS X555 ekran kartı driverı yok

100110110101

Decapat
Daha fazla  
Yaklaşık 1 aydır, ASUS X555 model laptopumda mavi ekran sorunları yaşıyordum. Dün format attım ve her şey olması gerektiği gibiydi. Ekran kartı Driver'ını yüklemek için AMD'nin sitesinden otomatik sürücü indirme aracını kurdum ve adrenalin 2020 Radeon Software adında bir driver kurdu(format atmadan önce AMD Catalyst Control Center yüklüydü).Fakat formattan önce sabit 60 FPS aldığım bir oyunda şu an 10 FPS alıyordum. Bende Driver'ı sildim ve FPS sorunu ortadan kalktı. Bu sefer manuel olarak AMD Catalyst 15.7.1 kurmaya karar verdim ve kurulumun ortasında PC kendini otomatik onarıma attı(o sırada oda da değildim muhtemelen mavi ekran verdi). PC'yi yeniden başlattım. Denetim masasına girip AMD Catalyst'e sağ tıklayıp onar dedim. Tekrardan kurulum falan yaptı. Şu anda hala onar ve değiştir seçenekleri var giremiyorum da silemiyorumda eski sürücüyü bulup indirmenin bir yolu yok mu?

Sorun donanımsal ise yapacak bir şey yok, zaten 5 yıllık PC.

"Bende Driver'ı sildim ve FPS sorunu ortadan kalktı." Eğer bu olay gerçekleşti ise sorun donanımsal değil yazılımsaldır. Yukarıda dediğim gibi laptop üreticisinin sitesinden driverları indirin sorun düzelecektir. Yanlış driver kurduğunuz için FPS düşük.

"Bende Driver'ı sildim ve FPS sorunu ortadan kalktı." Eğer bu olay gerçekleşti ise sorun donanımsal değil yazılımsaldır. Yukarıda dediğim gibi laptop üreticisinin sitesinden driverları indirin sorun düzelecektir. Yanlış driver kurduğunuz için FPS düşük.
Asus support dan AMD chipset sürücüsünü kurarken "The primary document entity could not be opened" hatası verdi.

Chipset kurmayacaksınız VGA Driver'ını kuracaksınız. Chipset işlemci ile alakalı.
Rica etsem Laptop'un arkasında bulunan etiketin fotoğrafını atar mısınız?

Chipset kurmayacaksınız VGA Driver'ını kuracaksınız. Chipset işlemci ile alakalı.
Rica etsem Laptop'un arkasında bulunan etiketin fotoğrafını atar mısınız?
Sürücüler ve araçlara giriyorum;bios,ses, lan,işaretleme aygıtı,yazılım ve hizmet programı,kablosuz,bios yardımcı programları,yonga seti,ATK,Bluetooth,emi ve güvenlik, bunlar var Driver yazmıyor.
Etikette paylaşmamam gereken bir şey varmıdır.

Geri
Yukarı