ASUS X555 lb laptopta mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

M.Recai

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
8 gb ddr 3
Ekran kartı
NVIDIA GeForce 940M
İşlemci
İntel i5-5200U
Merhaba,
Mavi ekran hatası almaktayım. Windows'un sitesinden Windows 10 indirip temiz kurulum yaptım. HDD de arıza olabilir diye çalışan başka HDD ile değiştim. Anakart'da 4 GB onboard RAM var harici 4 GB RAM takılı takılı RAM değişip denedim. RAM'lerde sorun olabilir diye Memtest yaptım sorun çıkmadı. Sürücüleri güncelledim ASUS'un sitesinden. Ekran kartında sorun vardır diye aygıt yöneticisinden devre dışı bırakıp denedim ama işe yaramadı. Tüm güncellemeleri yükledim. Minidump dosyaları yeni format atığımdan 3 tane kalmış ama yine de yükledim. Konu hakkında yardım eder misiniz?

mavi ekran.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, HD Tune 5.75 indirip diskinizin health sekmesini paylaşırsanız sevinirim. Ona göre bir şeyler yaparız.

Tabii bu şekilde çıktı. Ne yapabilirim? Farklı HDD ile değiştim ama mavi ekran sorunu devam etmekte.

Dosya Ekleri

• hdtune 5.75 Healt ekran görüntüsü.jpg
    hdtune 5.75 Healt ekran görüntüsü.jpg
    115,5 KB · Görüntüleme: 29
SATA kablonuzu değişmeyi dener misiniz? Ayrıca ondan sonra da Error Scan kısmına gelip QUick Scan tikini kapayıp diskinize test yapabilirsiniz. Sonra da sonucu paylaşırsınız.

SATA kablonuzu değişmeyi dener misiniz? Ayrıca ondan sonra da error scan kısmına gelip quick scan tikini kapayıp diskinize test yapabilirsiniz. Sonra da sonucu paylaşırsınız.

Laptop olduğu için SATA kablosu yok HDD anakarta takılı belki sokette sorun vardır diye DVD hard disk deneyip bilgi vereyim HDD test hepsi yeşil çıktı ama bozuk görünmüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı