ASUS X555LN Laptoptan gelen cızırtı sesleri

• Konuyu başlatan Ryhmi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 339

Ryhmi

Hectopat
Bilgisayarı açtığımda ve bilgisayar boşta yani AFK dururken bilgiyardan cızırtı sesleri geliyor.

Bilgisayarı açıyorum, 2-3 saniye hızlı bir şekilde cızırdıyor sonra anlık olarak duruyor ve tekrar cızırdamaya başlıyor.
Boşta dururken de bilgisayarda herhangi bir oyuna, videoya vs. girmeden de cızırtı durmuyor bu sorunun sebebi ve çözümü ne olabilir acaba?
Şu anda bu yazıyı yazarken de cızırdamaya başladı.

Laptop modeli ASUS X555LN.

Özellikler:

Intel Core i5 4210U 1.70GHz
4x2 8 GB DDR3 RAM
1. Ekran kartı: Intel HD Graphics Family
2.Ekran Kartı: NVIDIA 840M

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğin olay, coil whine sorunu büyük ihtimal. Bu bir sorun olarak görülmemekte. YouTube'den coil whine yazıp inceleyebilirsin. Çoğu bilgisayarda var.

Ek olarak HDD varsa ondan da gelebilir.

Bahsettiğin olay, coil whine sorunu büyük ihtimal. Bu bir sorun olarak görülmemekte. YouTube'den coil whine yazıp inceleyebilirsin. Çoğu bilgisayarda var.

Ek olarak HDD varsa ondan da gelebilir.

Coil whine sesine benzemiyor, fan normal dönerken başka yerden fanla beraber cızırtı geliyor. İkisininde sesini duyuyorum.

Konuyu yeniden hortlatıyorum ama aynı sorun hala devam ediyor.
Ayrıca ses büyük ihtimalle hard diskten geliyor.

Videosunu bırakıyorum. Videodan bi' yerden "çık çık çık" gibisinden ses geliyor, o bilgisayardan gelmiyor dışardan bir yerden geliyor haberiniz olsun.

Videonun Linki

Ayrıca bir sorum daha olacaktı, yakında SSD almayı düşünüyorum ve bu SSD'yi hard diskin bulunduğu yere takacağım. Fakat hard disk 750GB gibi büyük bir depolama alanına sahip olduğu için hard diski de Caddy'e takmak istiyorum. Demek istediğim şey hard diski Caddy'e taktığımda da aynı şekilde ses gelir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı