Asus X555UB Çerçevesi Kırığı Garantiye Girer mi?

Emrecandrmz

Hectopat
Daha fazla  
Asus notebook ekranımın sol alt çerçevesi kırıldı acaba servise göndersem ücret alırlar mı? Alırlarsa ne kadar alırlar ?

1.jpg

Kullanıcı hatası olduğundan dolayı alırlar.

Asus canlı desteğe danışabilirsin.
Küçük bir parça da kırılsa komple ekranın o kasası değişir.

Sattığım bir Asus ürününde aynı problem oldu. Ücret almadan garanti kapsamında onardılar. Canları nasıl isterse öyle karar veriyorlar. Asus cihazların menteşeleri çok problemli. Hatta bazı modellerde bildiğin kronik. Ama kullanıcı hatası tespit ederlerse garanti kapsamına alınmaz. Asus teknik servisine sms infocomm baktığı için teknik servisin çok problemli kişiler tarafından yönetildiğini söyleyebilirim. Cihazı gönderirken bir kutu kestane şekeri ile birlikte göndermeni öneririm.

@Neurevt hocam çok haklısınız ben X550VX model dizüstü bilgisayarda menteşe sorunu vardı. Servise gönderdim. Kullanıcı kaynaklı olduğunu 170₺ ödememi istediler kabul etmedim. Cihaz geldi. Geldi gelmesine ama bozuk göndermişler. Sağlam bilgisayarın RAM slotu şu şekilde;
ASUS RAM HASARLI RAM SLOTU.jpg

Hocam bilgisayar RAM takınca çalışmıyor ancak onboard RAM var öyle çalışıyor. RAM takınca arada açılıyor mavi ekran hatası veriyor. RAM kısmının bulunduğu bölümde üst kasadan hafif bastırınca direk mavi ekran geliyor. Bende fazla kurcalamak istemedim. ASUS teknik servise tekrar iletmemi istedi. Bu sefer neresini bozacaklar bekliyorum. :kararsız:

Son düzenleme:
Öncelikle geçmiş olsun. Eğer bu pin daha önce yamuk değilse ve teknik servise gidip geldikten sonra yamulduysa bu olayın adı skandaldır. Adamların teknik servisine Zenfone 2 gönderdim telefonu orada kaybetmişler. Asus'un "parasını verip yaptırmıyorsan al sana arızalı cihaz" zihniyeti taşıyan bir teknik servis olduğunu ve sizinde bu olaydan muzdarip olduğunuzu düşünüyorum. Çünkü bu o kadar rezil bir olay ki insanın aklına başka bir şey gelmiyor.

Sağolun hocam. Eğer durum çözülmez servisten geldikten sonra yeni bir başlık açıp rezaleti sergilemeyi düşünüyorum. Benim de arkadaşımın Zenfone 2 telefonun dokunmatik ekranında sorun vardı. Gönderdik tamamen yeni bir telefon verdiler aradan 1 sene geçmesine rağmen. Bende buna güvenerek gönderdim belki menteşeyi yenilerler mantığı ile cihazın içine edip göndermişler. Eğer RAM slotu da kullanıcı kaynaklı gösterilirse bir daha Asus ürünlerine mesafeli yaklaşırım. Servisi rezalet orası kesin. Kutuya kestane şekeri koymak isterdim ama onu da hak etmiyorlar bence. Bozup göndermek nedir abi?
Hiç mi kontrol edilmez...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı