ASUS X555YI dahili ekran kartı kullanımı daha yüksek

MAHZEN

Femtopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar X555YI model AMD A8-7410 4 GB RAM Radeon R5 M320 2 GB ekran kartı modelinde bir notebook kullanıyorum şöyle bir şey kafama takıldı yardımcı olursanız memnuniyet duyarım.

ASUS'un bu model Notebook'unda dahili ve harici ekran kartı bulunuyor tabii bunlar anakarta tümleşik şekilde. Şöyle bir durum var harici ekran kartı yerine dahili ekran kartı daha fazla çalışıyor. Performans kısmından baktığımda oyunlara girdiğimde dahili ekran kartı %15-20 arasında seyrediyor, harici ekran kartı ise %10 civarlarında seyrediyor. Bu tip notebooklar paylaşımlı ekran kartı barındırdığı için RAM'den yiyor bunu biliyorum.

Ancak sorum şu harici ekran kartını daha verimli nasıl kullanırım bu Notebook'ta?

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar X555'yi model A8-7410 4 GB RAM Radeon R5 M320 2 GB ekran kartı modelinde bir notebook kullanıyorum şöyle bir şey kafama takıldı yardımcı olursanız memnuniyet duyarım.

ASUS'un bu model Notebook'unda dahili ve harici ekran kartı bulunuyor tabii bunlar anakarta tümleşik şekilde. Şöyle bir durum var harici ekran kartı yerine dahili ekran kartı daha fazla çalışıyor. Performans kısmından baktığımda oyunlara girdiğimde dahili ekran kartı %15-20 arasında seyrediyor, harici ekran kartı ise %10 civarlarında seyrediyor. Bu tip notebooklar paylaşımlı ekran kartı barındırdığı için RAM'den yiyor bunu biliyorum.

Ancak sorum şu harici ekran kartını daha verimli nasıl kullanırım bu Notebook'ta?

NVIDIA denetim masasını indirin. Oradan ayarlardan kullanılacak grafik birimini yüksek performanslı NVIDIA'yı seçin.

Bu bilgisayara sağ tıklayıp yönete basın oradan aygt yöneticisine basın görüntü bağdaştırıcılarına basıp, burada unutmayınki ikisi de aktif olsun birini devre dışı bırakmadan önce istediğiniz mesela R5 M320, R5 Graphics'i 2 kere sol tıklayp aygıtı devre dışı bıraka basarak R5 M320 kullanabilirsiniz tek.

Bu bilgisayara sağ tıklayıp yönete basın oradan aygt yöneticisine basın görüntü bağdaştırıcılarına basıp, burada unutmayınki ikisi de aktif olsun birini devre dışı bırakmadan önce istediğiniz mesela R5 M320, R5 Graphics'i 2 kere sol tıklayp aygıtı devre dışı bıraka basarak R5 M320 kullanabilirsiniz tek.
bu dediğin apu sistemde yapılmıyor eğer birini devre dışı bırakırsan diğer kartta devre dışı oluyor otomatik. çünkü tümleşik ekran kartı

bu dediğin apu sistemde yapılmıyor eğer birini devre dışı bırakırsan diğer kartta devre dışı oluyor otomatik. çünkü tümleşik ekran kartı
Hayır Anakarta tümleşik değil değiştirilebilir,dahili R5 Graphics daha fazla kullanılıyor diyorsunuz ama sadece öyle gözüküyor yani CrossFire ile birleşmiş durumdalar bende FurMark testi yaparken gördüm birincil olarak R5 Graphics olduğu için R5 Graphics daha fazla kullanılıyor gözüküyor ama ikisi bir çalışıyor bilgisayarda.

Geri
Yukarı