ASUS X556UF için 100 TL soğutucu önerisi

Sydron

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, elimde ASUS marka X556UF model bir dizüstü bilgisayar var.

Ortalama 100 lirayı aşmayacak şekilde sıfır veya ikinci (Dolap, Letgo vb.) el bir soğutucu fan arıyorum.

Benim için olmazsa olmazı tabii ki olabildiğince soğutması, olabildiği kadar sessiz olması, yüksekliğinin ayarlanabilir olması..

Dizüstü bilgisayarın arka kısmı ise şöyle: photo_2021-04-16_16-52-27.jpg

Tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkür ederim.

100 TL'ye alacağınız soğutucudan hayır gelmeyeceğine eminim. Hem çok hızlı bozuluyorlar hem de bir etkisi olmaz. Bunun yerine alt kısmının hava alabileceği şekilde bilgisayarı sabitlerseniz mantıklı olur. Örneğin ben silgilerle yapmıştım eskiden. Hava deliklerinin açıkta kalacağı şekilde ayarlamalısınız. Kitap vs. de kullanabilirsiniz.

Hocam zaten altında hava girişi yok https://www.hepsiburada.com/triline...-sogutucu-p-HBV00001CDOJH?magaza=FavoriMağaza buna benzer bir şeyler bakın derim pek anlamam ama bayağı soğutuyor bu türler.

100 TL'ye alacağınız soğutucudan hayır gelmeyeceğine eminim. Hem çok hızlı bozuluyorlar hem de bir etkisi olmaz. Bunun yerine alt kısmının hava alabileceği şekilde bilgisayarı sabitlerseniz mantıklı olur. Örneğin ben silgilerle yapmıştım eskiden. Hava deliklerinin açıkta kalacağı şekilde ayarlamalısınız. Kitap vs. de kullanabilirsiniz.
Haklısınız fiyat/performans için uygun değil. Yüksekliği ayarlanabilir olması bile yeterli benim için. Hazır yükseltmişken cihazı biraz soğutsun az da sessiz olsun hesabı.. Şu an altında hava alabilecek boşlukları boşta çalıştırıyorum yani önü açık.
Hocam zaten altında hava girişi yok https://www.hepsiburada.com/triline...-sogutucu-p-HBV00001CDOJH?magaza=FavoriMağaza buna benzer bir şeyler bakın derim pek anlamam ama bayağı soğutuyor bu türler.
Yani olan da fotoğrafta gözüktüğü kadar. Bu tür vakumluları araştırdığımda ise sadece hava üflediğini ve bir süre sonra sisteme, fanlara zarar verdiğini okudum. Yine de önerir misiniz?

Haklısınız fiyat/performans için uygun değil. Yüksekliği ayarlanabilir olması bile yeterli benim için. Hazır yükseltmişken cihazı biraz soğutsun az da sessiz olsun hesabı. Şu an altında hava alabilecek boşlukları boşta çalıştırıyorum yani önü açık.

Yani olan da fotoğrafta gözüktüğü kadar. Bu tür vakumluları araştırdığımda ise sadece hava üflediğini ve bir süre sonra sisteme, fanlara zarar verdiğini okudum. Yine de önerir misiniz?

Ben bu tür vakumlu soğutuculardan pek anlamam fakat diğer şekilde bir soğutucu alsanızda bilgisayarınızın altında çok az hava boşluğu olduğundan pek işe yaramayacak. Biraz daha araştırırım fakat sizin dediğiniz gibi bir soğutucu o laptop için hiç işe yaramaz.
Ayrıca bilgisayarınızın fanını temizleyip termal macununu yenileyin (işlemci ve ekran kartınının) belki hiç almak zorunda kalmazsınız PC'den anlıyorsanız iyi bir termal macun alıp (MX-4 öneririm) kendinizde yapabilirsiniz.

Ben bu tür vakumlu soğutuculardan pek anlamam fakat diğer şekilde bir soğutucu alsanızda bilgisayarınızın altında çok az hava boşluğu olduğundan pek işe yaramayacak. Biraz daha araştırırım fakat sizin dediğiniz gibi bir soğutucu o laptop için hiç işe yaramaz.
Ayrıca bilgisayarınızın fanını temizleyip termal macununu yenileyin (işlemci ve ekran kartınının) belki hiç almak zorunda kalmazsınız PC'den anlıyorsanız iyi bir termal macun alıp (MX-4 öneririm) kendinizde yapabilirsiniz.
Teşekkür ederim ama ilk mesajı düzenlemeyi unutmuştum.
Çok yakın zamanda bilgisayarcıda temizliği yapıldı, macunları sürüldü.

Ben laptopu yükseltme, yükseltirken de biraz da olsa sessiz şekilde olabildiğince soğutma amacındayım.

Vakumlu soğutucular nasıl takılıyor bilmiyorum ama hem zamanla sisteme zarar verdiğini hem de çok yüksek sesli çalıştığını okumuştum.
Bu arada cihazım ASUS X556UF için (ilk mesajda arka kısmınının fotoğrafı da ekli) fan çıkışı olmadığı için vakumlu laptop soğutucusunu nasıl takacağım bilemedim

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı