ASUS X556UQK online oyunlarda düşük performans

Daha fazla  
RAM
12 GB 2400 MHz
SSD veya HDD modeli
Crucial BX240
Ekran kartı
GeForce 940MX
İşlemci
i5-7200U
Herkese iyi forumlar. Yaklaşık 8 aydır bir problemle karşı karşıyayım. Bilgisayarimda genelde Black Desert Online ve CS:GO tarzi oyunlar oynuyorum. 1 sene önce SSD alarak BF1 vb oyunlari çok rahat oynarken 8 aydan beri doğru dürüst FPS alamıyorum. Görev Yöneticisi'ni açtığımda işlemcim temel hızından aşağıda çalışıp RAM yaklaşık 8-9.3GB kullanılıyor. CS:GO ve Black Desert tarzi oyunlarda ağır FPS düşmesi yaşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciye binen yük azalıyor, ekran kartı kullanımı artıyor ama FPS sabit. Her şey güncel demiştin ama bahsettiğim program yüklü mü? Orada gözüken donanımlardan herhangi birinde ünlem tarzı bir şey çıkıyor mu?

Bunda her şey normal ve güncel ise PC güvenli mod ile açıkken DDU ile ekran kartı sürücünü kaldırıp, yeniden başlattıktan sonra NVIDIA sitesinden tekrardan indirip bir dene istersen.

İşlemcinin temel frekansta çalışması dışında bir sorun gözükmüyor aslında. 2.9-3.0 GHz dolaylarına çıkması lazım normalde çok çekirdek için. Bir sürücü sorunu veya Windows kaynaklı bir sorun olabilir.

Bahsettiğiniz program bilgisayarımda yüklü ve her şeyi güncel gösteriyor. Bilmiyorum bana mı anormal geliyor ama benim bilgisayarımda 8 GB RAM olsa CS:GO'yu bile açmayacak o zaman çünkü 8.4 GB RAM yiyor oyun Black Desert 9.3 GB RAM yiyor ben bunu anlayamıyorum işlemcimin GHz değerleri inanılmaz oynak bir 3.02'ye çıkıp bir anda 1.90'a kadar inebiliyor. Onun haricinde Windows'um orijinal. Bunlarla beraber MSConfig'de çekirdek sayısını 4'e çıkardım ki büyük ihtimal görmüşsünüzdüz. Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum ama ben bir nihai sonuç edinemedim lütfen yanlış anlamayın 8 aydır bu işlerle uğraşıyorum ve gerçekten usandım. Söylediklerinizi deneyip sizinle tekrardan iletişime geçeceğim. Saygılarla.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (15).png
    Ekran Görüntüsü (15).png
    122,6 KB · Görüntüleme: 25
  • Ekran Görüntüsü (16).png
    Ekran Görüntüsü (16).png
    136,5 KB · Görüntüleme: 32
Google Chrome'da tek sekme açıkken bendeki kullanım 4.3 GB dolaylarında. Windows 10'a geçtiğim yıldan beri Windows Defender harici bir koruma programına ihtiyaç duymadım. Farklı bir program daha sınırda sistemler ve orijinal ürün kullananlar için bence gerekli değil. Bence Kaspersky başta olmak üzere gereksiz ne varsa kaldır. Windows oyun kısmından da, ''Game Bar'' kapalı, ''Oyun Modu'' açık olsun.

Geri
Yukarı