Asus X55UF Laptop RAM desteği

rasitiri

Kilopat
Daha fazla  
Asus X556uf model laptopa sahibim. İlk aldığımda 4GB RAM mevcuttu. Geçen sene ayrıdan Kingston 4GB RAM alarak toplam RAM miktarını 8GB yaptım. Ayrıdan bir slot daha boş şu an. 8GB RAM alıp takabilir miyim?

Af buyur belirttiğin model dizüstü sistemde kullanılan anakartta tek bellek slotu görüyorum.
Maxsimum 16GB kapasiteye kadar destekliyor görünüyor.

Anakartın resmini atabilir misin bana? Model ismini mi yanlış yazdın çözemedim, 3 adet slottan bahsediyorsun sanırım.

Son düzenleme:
@BilgisayarKurdu Arkadaşın dediği şöyle olabilir. Bazı Asus laptoplar 4 GB RAM anakarta entegre olarak geliyor. 4 GB RAM'de üzerine takılı geliyor. 1 slotta boş oluyor. Yani 4 GB RAM entegre harici olarak 2 adet daha RAM yuvası oluyor.

Evet bazıları entegre bellek yongaları ile gelebiliyor, resimlerde görünüyor bellek yongaları. Ancak tek bellek slotu görüyorum. Yarın netleştireceğim, 2 adet fiziksel bellek slotundan bahsediyor konu sahibi ancak ortada 2 slot göremiyorum :) Sabah dönüş yapacağım.

Ortada bir slot varsa takılabilir elbette. Ancak kullanım kılavuzuna kadar girip inceledim. Ortada 2. bir fiziksel slot göremiyorum.
2 numaralı kapağının altında bellek yuvası var ve 1 tane fiziksel slot görünüyor.

Resmini atmanı istemiştim bellek yuvalarının? Bu raporu paylaşırsan sistem özelliklerinden de görebilirim aktif port sayısını; AIDA64 HTML Raporu Oluşturma Rehberi - Technopat Sosyal
Ama şu resmi lütfen paylaş. Sana bilgi veren görevlilere değil ASUS'un verdiği bilgilere dayanarak konuşuyorum ben.

33.jpg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı