Çözüldü ASUS X570-E BIOS güncelleme sonrası hata verdi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

phenex

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,
ASUS X570-E model anakartımın en son sürüm BIOS'unu indirip flashback ile kapalı şekilde güncelleme gerçekleştirdim. Önceden de flash ile güncelleme yapmıştım sorun olmamıştı. Güncelleme yaptım, bilgisayarı açtığımda ekrana bu geldi. Bu aşamada ne yapmalıyım, sorun nedir acaba? Görseli ekliyorum. Sorunun ne olduğunu açıklar mısınız? İşlemlerde bir hata yaptığımı düşünmüyorum çünkü.

QLXJf2.jpg

Çözüm
Teşekkür ederim. RAM frekansını yükselttim, 3600MHz oldu fakat bir şey soracağım. BIOS Memory frekansım 3600MHz fakat kapasite 32768 yazıyor, frekansı 3000'e indireyim mi, yani kapasiteden fazla olmasının sakıncası var mı, ya da kapasite neden 3600 değil. Bahsettiğim yazılı yerin görselini internetten buldum, ben de frekans kısmında şu an 3600MHz yazıyor, capacity kısmı da bu şekilde.
Eki Görüntüle 962403

Hayır, kapasite kaç GB RAM'e sahip olduğunu gösterir, MHz ise RAM'lerin frekansını. Ne kadar frekans yükselirse o kadar iyi olur, 3600MHz ideal.
@phenex BIOS ekranına gelip arkadaşın gönderdiği linkteki talimatları takip et. Bir sorun gözükmüyor. Sistem başlamış ve BIOS'a yönlendiriyor. BIOS ayarlarını halledip, işletim sistemi kuracaksan USB belleğini tak ve işleme başla.

@phenex BIOS ekranına gelip arkadaşın gönderdiği linkteki talimatları takip et. Bir sorun gözükmüyor. Sistem başlamış ve BIOS'a yönlendiriyor. BIOS ayarlarını halledip, işletim sistemi kuracaksan USB belleğini tak ve işleme başla.
İşletim sistemim zaten hazır. Kullandığım bilgisayarım. Sadece mevcut BIOS'unu son güncelliğine getirmek için güncelleme yaptım. Daha önceki BIOS sürümümü de bu şekilde güncellemiştim fakat bilgisayar normal başlatılmıştı. Sadece böyle bir şey ile karşılaşmadığım için ne yapacağımı bilemedim.

Geri
Yukarı