ASUS X571GT Hackintosh uyumu nasıl?

JfWinks

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
16GB DDR4
SSD veya HDD modeli
INTEL SSDPEKNW512G8
Ekran kartı
NVidia GTX1650
İşlemci
İ7-9750H
Merhaba arkadaşlar.

Mobil uygulama geliştirme üzerine çalışıyorum ve cross-platform değil de native uygulamalar geliştirmeyi düşünüyorum. Bunun içim bilgisayarımın uyumlu olup olmadığını öğrenmek istiyorum. Bu model (X571) için direkt bir EFI dosyası vs bulamadım, tam olarak bu işler nasıl ilerliyor ondan da emin değilim.

Uzun süredir Windows - Manjaro dualboot olarak kullanıyorum bilgisayarımı. Windows'u sadece oyun için kullanıyorum, gündelik işlerde ve kod yazarken Manjaro kullanıyorum. Şimdi ise Manjaro'yu macOS Monterey (ya da daha uygun bir sürüm var ise onunla) ile değiştirmek istiyorum. Cihazımın özellikleri:

Intel Core i7-9750H işlemci.
NVIDIA GTX1650 grafik kartı.
16 GB DDR4 RAM.
512 GB Intel SSD.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Kleyn Hocam kusura bakmayın, yoğundum dün dönüş yapamadım. Wi-Fi kartım Intelin Wireless-AC 9560 modeli. Ethernet ise Realtek PCIe GbE Family Controller.

@Kleyn teşekkürler hocam. Sosyalde bulunan rehberle direkt kurulum yapabiliyorum o zaman. Bu iki gün çok müsait değilim fakat haftasonu bir günümü bu işe ayıracağım muhtemelen.

macOS'i Windows 11 ile dualboot olarak kurmak istiyorum hocam, fakat sadece bir tane SSD'm var. Diski bölerek kuracağım macOS'i. Halihazırda kurulu olan Windows'un yanına mı kurmalıyım, yoksa temiz diske önce macOS, ardından Windows mu kurmalıyım? Windows'u da sıfırdan kurmayı düşünüyorum, 22H2'yi henüz yüklememiştim temiz kurulumla ona yükselteceğim.

@Kleyn teşekkürler hocam. Sosyalde bulunan rehberle direkt kurulum yapabiliyorum o zaman. Bu iki gün çok müsait değilim fakat hafta sonu bir günümü bu işe ayıracağım muhtemelen.

MacOS'i Windows 11 ile dualboot olarak kurmak istiyorum hocam, fakat sadece bir tane SSD'm var. Diski bölerek kuracağım MacOS'i. Halihazırda kurulu olan Windows'un yanına mı kurmalıyım, yoksa temiz diske önce macOS, ardından Windows mu kurmalıyım? Windows'u da sıfırdan kurmayı düşünüyorum, 22H2'yi henüz yüklememiştim temiz kurulumla ona yükselteceğim.

O zaman ilk macOS sonra Windows kur.

Yeni konular

Geri
Yukarı