Asus X99 Delüx 2 ve i7 5930K Overclock

kopuk15

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Asus Delüx 2 anakart mevcut ve İ7 5930 k ile kullanıyorum. Overclock konusunda bana yardımcı olabilir misiniz? Anakartın BIOS'una girdiğimde performanceye getiriğimde 4.0 GHz oluyor. 4.8 GHz görenler felan var bu konuda XMP ayarlarınızı söyleyebilir misiniz rica etsem? Ayrıca ses kartı konusunda CD ile kurumul yammama rağmen ses kartında sorun var. Kurulum bitmesine rağmen ses gelmiyor. Teşekkürler.

OC için iyi bir soğutucuya ve hava sirkülasyonu iyi olan bir kasaya ihtiyacınız var. Böyle bir sistemde kasanızın iyi olduğunu düşünüyorum. CPU OC için Asus'un bir rehberi var fakat ingilizce bir de @BilgisayarKurdu'nun FX 4100 için OC rehberi var. CPU OC'u hemen hemen aynıdır CPU'ya azar azar voltaj vererek çarpan kilidini arttırırsınız daha sonra stabilite için teste sokarsınız.
ROG Overclocking Guide Core For 5960X, 5930K & 5280K
FX 4100 Overclock Rehberi

OC için iyi bir soğutucuya ve hava sirkülasyonu iyi olan bir kasaya ihtiyacınız var. Böyle bir sistemde kasanızın iyi olduğunu düşünüyorum. CPU OC için ASUS'un bir rehberi var fakat İngilizce bir de @BilgisayarKurdu'nun FX 4100 için OC rehberi var. CPU OC'u hemen hemen aynıdır CPU'ya azar azar voltaj vererek çarpan kilidini arttırırsınız daha sonra stabilite için teste sokarsınız.
ROG Overclocking Guide Core For 5960X, 5930K & 5280K
FX 4100 Overclock Rehberi

Yıllar önce sızden bılgı ıstemıstım tekrar sıze geldım 5930 k ıslemcım ıle RTX 3070 kullanacağım ve ıslemcıye ovc dusunuyorum nasıl yapabılırım?

Hoş geldin öncelikle. Şu anda olan sistemi söyler misin?

Hoş buldum.
İşlemci i7 5930 K.
Anakart ASUS delüx 2 X99.
Ekran kartı RTX 3070.
RAM DDR4 12 GB 2400 MHz
Sogutucu Corsair H100I V2. Ben internette araştırdım ama sağlıklı bir overclock yapamadım. Değerler hep afaki kalıyor. Aslında 2-3 sene önce 4.4 GHz'de çalıştırmıstım. Ama o ayarları unuttum.
Sızden yardım rıca edıcem.

Linkteki videoyu uygulayabilir misin?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Linkteki videoyu uygulayabilir misin?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Direk BIOS'tan XMP acıp yapsam sadece uygun degerler lazım ya da nerelerı degıstırmem lazım onu bılırsemde bir şeyler yapabılırım.

XMP profili bellek ile ilgili. O.C genelde çok ufak farklılıklarla yapılan bir şey. Bu videodaki gibi ayarlar yapıp deneyebilirsin olmazsa zaten sistem mavi ekran vs. verecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı