Asus Xonar DSX 7.1 Ses Kartı

NESTER34

Kilopat
Makaleler
2
Beyler bu kartı aldım, H170 Pro Gaming anakart ve Sennheiser Game Zero kulaklık kullanıyorum. Ses kartını anakartın ufak girişlerine taktım açmaya çalıştım açılırken kapandı sürekli. Çıkardım kartı sonra tekrar denedim bilgisayar açılmadı en son power tuşuna uzunca bastım bekledim sonunda açıldı. Şimdi yemiyor ses kartını takmak yanlış mı taktım veya kartta mı sorun var. Statik elektriği attım üzerimden. Sizce tekrar denemeli miyim yoksa geri mi göndereyim ses kartını?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok acil yardıma ihtiyacım var beyler. Fanlar döndü durdu açılmadı bilgisayar. Tekrar denemeye tırsıyorum. :D

Bir Allah’ın kulu yok mu?

@Recep Baltaş Reis gözünü seveyim bir el at.

Başka bilgisayarda denedim. Aynı sorunları yaptı bilgisayar, takıyoruz ses kartını bilgisayar açılıyor görüntü gelmiyor fanlar dönüyor sonra tekrar kapanıyor tekrar açılıyor. Kartı çıkarttığımızda 20 saniye power tuşuna basmadan PC aynı şekil devam ediyor. Statik elektrik olabilir mi? Karta elimi değdirmeden kasaya iyice elimi sürttüm. Bu audio kabloları felan onları takmadım ben yalnız ön çıkışları kullanmayacağım diye bir alakası olabilir mi?

Birisi şu konuya el atsa 40 yıl duacısı olucam.

Aga bir insan evladı bir şey dese... Yarın garantiye göndereceğim mecbur.

Beyler?

Kimse yok mu?

Şaka felan mı bu arkadaş bir kişi bile yok kafayı yemek üzereyim.

İnanılması güç bir durum şuan gerçekten.

Son düzenleme:
Garantiye gönderdim, zorla gönderdim. Hepsiburada ve Asus ürünü kabul etmediler. Hepsiburada Asus a gönder diyor, Asus Hepsiburada’ya gönder diyor. Bir daha asla Hepsiburada’dan alışveriş yapmayacağım.

Konuyu yeni gördüm. Ses kartınızda bir sorun olduğu apaçık ortada. Benim anlamadığım nokta Asus'un topu Hepsiburada'ya atması. Bildiğim kadarıyla Hepsiburada'nın garanti işlerine bakan teknik servisi yok. Kendilerine gönderilen ürünleri yetkili servislere aktarıyorlar. Ürününüz distribütör garantili değil mi? Satıcısı Hepsiburada mıydı?

Lenovo P2a42 cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

Konuyu yeni gördüm. Ses kartınızda bir sorun olduğu apaçık ortada. Benim anlamadığım nokta Asus'un topu Hepsiburada'ya atması. Bildiğim kadarıyla Hepsiburada'nın garanti işlerine bakan teknik servisi yok. Kendilerine gönderilen ürünleri yetkili servislere aktarıyorlar. Ürününüz distribütör garantili değil mi? Satıcısı Hepsiburada mıydı?

Lenovo P2a42 cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

Evet satıcı Hepsiburada. Hepsiburada’dan 2015 yılından beri onlarca alışveriş yaptım. Gel gör ki yaptıkları muameleye bak. Bilgisayarımı şuanlık kullanıyorum bir sıkıntı yok gibi gözüküyor. İade/değişim ve onarım taleplerimi Hepsiburada kabul etmiyor. Ürünü gönderdim ellerine ulaştı. Tüketici haklarına gidicem en kısa zamanda.

Türkiye'nin en büyük e ticaret sitelerinden birinde böyle bir durumla karşılaşmak üzücü. Umarım en kısa zamanda sorununuz çözülür. Aynı kulaklığı ben de kullanıyorum ve bu kulaklık kaliteli bir ses kartı ve ya kulaklık amfisi ile uçuşa geçiyor. Böyle bir deneyimden mahsur kalmak ise ayrıca üzücü.

Türkiye'nin en büyük e ticaret sitelerinden birinde böyle bir durumla karşılaşmak üzücü. Umarım en kısa zamanda sorununuz çözülür. Aynı kulaklığı ben de kullanıyorum ve bu kulaklık kaliteli bir ses kartı ve ya kulaklık amfisi ile uçuşa geçiyor. Böyle bir deneyimden mahsur kalmak ise ayrıca üzücü.

Hangi ses kartını kullanıyorsunuz? Benim aldığım idare eder mi? Asus Strix Raid Pro alıcaktım fakat M2 SSD ye geçtim ikisi aynı zamana denk gelince ses kartına ayırdığım bütçe azaldı. İade alırlarsa Raid Pro almayı düşünüyorum.

Son düzenleme:
Linkteki ses kartı kalitelidir. Bunun yanında bulabilirseniz Asus Xonar U7 harici ses kartlarına da bakabilirsiniz. Asus'un oyun ses performansı daha iyi olur. Siz Asus ile bir sorun yaşamışsınız ama ben yine de Asus'un daha üst model ses kartlarına da bir göz atmanızı öneririm.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı