ASUS yamuk anakart garanti süreci nasıl geçer?

Little Doge

Hectopat
Daha fazla  
ASUS ROG B550-E anakartımı 2021 yılının sonlarında sıfır olarak internetten satın aldım ve 3 yıl garantisi var. Şu konuda görebileceğiniz garip bir sorun yaşadığım için tek çareyi garantiye yollamak diye düşündüm.

İşlemci soğutucum 1.62Kg ağırlığında olduğundan anakartı zamanla esnetmiş. Kasada, anakart ve soğutucu montajında bir hata yok. Anakart PCB'si 8 katmanlı olmasına rağmen soğutucunun ağırlığından dolayı ortadan yamulmuş durumda. Gözle fark etmesi zor ancak masaya koyunca anakartın üst tarafı temas halindeyken, alt taraf havada kalıyor. Aşırı yamukluk söz konusu değil. Fotoğrafı elimde yok maalesef.

Anakartın sonradan yamulmuş olması sanırım kullanıcı hatası oluyor haliyle ama iade edilmesini isterim elbette. Herhangi bir sorunda garanti dışı kalır mı?
Sizce bu durumda serviste nasıl bir süreç işlenir?

PCB yamulması ciddi bir sorun değil, kavisli olarak yamulduğu için herhangi bir şeye etkisi de olmuyor. Çoğu bilgisayar kullanıcısının anakartı bu şekilde zaten, benimki de dahil olmak üzere.

Sorun başka bir şeyden kaynaklıdır bence. Garantiye gönderirsen onlar testini gerçekleştirecektir.

PCB yamulması ciddi bir sorun değil, kavisli olarak yamulduğu için herhangi bir şeye etkisi de olmuyor. Çoğu bilgisayar kullanıcısının anakartı bu şekilde zaten, benimki de dahil olmak üzere.

Sorun başka bir şeyden kaynaklıdır bence. Garantiye gönderirsen onlar testini gerçekleştirecektir.
Sorunumun kaynağı yamuk olması değil zaten. Başka bir sorundan dolayı garantiye yollayacağım.
Demek istediğim, servis sadece bu yamukluğu görüp de "kullanıcı hatası" veya "anakart yamuk, garantiye hiçbir şekilde giremez" deyip geri yollar mı diye merak ediyorum.

Sorunumun kaynağı yamuk olması değil zaten. Başka bir sorundan dolayı garantiye yollayacağım. Demek istediğim, servis sadece bu yamukluğu görüp de "kullanıcı hatası" veya "anakart yamuk, garantiye girmez" deyip geri yollar mı diye merak ediyorum.
Fark edeceklerini sanmıyorum, yamuk olduğunu vs. yazmadan sorununu ilet.

Sorunumun kaynağı yamuk olması değil zaten. Başka bir sorundan dolayı garantiye yollayacağım.
Demek istediğim, servis sadece bu yamukluğu görüp de "kullanıcı hatası" veya "anakart yamuk, garantiye hiçbir şekilde giremez" deyip geri yollar mı diye merak ediyorum.
Hiçbir şey olmaz, gayet olağan bir durum çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı