Asus yetkili servisi hakkında..

Furkan Efe

Hectopat
Katılım
13 Ağustos 2013
Mesajlar
124
Makaleler
1
Yer
Alanya / Antalya
Merhaba arkadaşlar. Yaşadığım sorunu kısaca anlatmak istiyorum, geçen hafta Asus'un yetkili servisine FX990 Sabertooth anakartımı gönderdim (alalı 2.5 ay oldu sorunu yeni fark ettim). Kartın sorunu AMD FX8350 işlemciyi 6 çekirdek olarak görüyordu Technopat/sosyala bu konu hakkında başlık açmıştım, arkadaşlar servise göndermemi önermişti nitekim bende öyle yaptım.. Kartı güzelce kutusuna koydum sorunumu kısaca yazdım yolladım.. Malumunuz Çizgi elektronik Asus'un teknik servisi bıraktı nedense yeni servise hiç güvenemiyordum ve aklıma gelende başıma geldi.
Kutunun içerisine işlemcimi 6 çekirdek olarak görüyor ve elektrik akımını tam kesmiyor diye not yazmama rağmen bana sadece BIOS güncelleyip yollamışlar. İki günde geldi sevindim yapıldığına dair güzelce macun sürdüm montajı yaptım ve ilk iş olarak işlemciye baktım bütün sevincim kursağımda kaldı.. Anakart işlemciyi normalde 8 çekirdek olarak görmesi gerekirken 6 çekirdek görüyor.
Şimdi benim sizlerden bu konu hakkında yardım veya öneri istiyorum.. Asus'u arayıp durumu mu bildireyim yoksa teknik servisi arayıp konuyu onlara mı aktarayım... Bu arada verdiğim emek ve zamana ne kadar acısam da az..
 

DeletedAcount

Gigapat
Katılım
22 Ağustos 2013
Mesajlar
14.790
Makaleler
35
Çözümler
62
Ben de benzer durum yaşadım. Ürünümün donanımsal bozuk olduğunu defalarca mailler de atarak belirttim ama çok zeki (!) ASUS teknik servisi yazılımsal sıfırlama yaparak geri göndermişlerdi. Ürün teknik servisten geldi hemen test ettim ve geri gönderdim. Sorunun donanımsal olduğunu kanıtlarla göstererek tekrar tekrar mail attım. Nihayet sorunun anakartta olduğunu anladılar ve parça gelmesini bekliyorlar.

1 ay olacak ama halen ürünüm gelmedi...

Gerçekten ben de hoşnut değilim bu olaydan hatta Recep Baltaş'a da durumu aktarmıştım.

Sizin de yapacağınız şey ayrıntılı defalarca mail atmanız. Hatta kanıt olacak bir görüntü de eklemeniz. [email protected] Adresine mail atın.
 
P

PATRON54

Ziyaretçi
Geçmiş olsun bence aynı servise tekrar göndermeniz hız açısından daha faydalı olacaktır. Benim anakartta garantide Asus SMS infocoom'da.
 
Yukarı