ASUS Z490 H anakartta BIOS güncelleme sonrası sistem açılmıyor

Herdeja

Hectopat
Yer
Hogwarts
Daha fazla  
Arkadaşlar dun ASUS Z490 h anakarti ile i5 11600K islemcisini bilgisayar topladim. İlk basta bilgisayar hep işlemci hatasi veriyordu ve sonradan anladim ki BIOS guncellemem lazim. Bilgisayari acmadan bu arkadan guncel BIOS'lu flash bellek ile guncelledim ve bilgisayar açıldı. Ardindan birkaç kere ekranda guncellenme ekrani geldi bilgisayari kapatmayin tarzinda bir yazilar vardi ve bilgisayar kendisi kapandi ve daha acilmadi.

BIOS flashback tuşu var ise düzeltebilirsiniz veya BIOS pilini söküp bilgisayarın güç kablosunu çıkarıp Power tuşuna 10 15 kere basınız sonra pili takip tekrar çalıştırın.

@NipponChemiConKYCap gülmek yerine yanlışımı duzeltirseniz sevinirim :)

Yanlışlıkla atmışım özür dilerim. Ama görmüşken söyleyeyim. Bilgisayarın fişini çekmek tamamda, BIOS pilini söktükten sonra güç tuşuna basmak nedir 😀 Güç tuşuyla bağlantısı bile yok. 10 saniye BIOS pilsiz kalınca zaten sıfırlanıyor.

BIOS flashback tuşu var ise düzeltebilirsiniz veya BIOS pilini söküp bilgisayarın güç kablosunu çıkarıp Power tuşuna 10 15 kere basınız sonra pili takip tekrar çalıştırın.

@NipponChemiConKYCap gülmek yerine yanlışımı duzeltirseniz sevinirim :)
Hepsini denemistim malesef isime yaramadi bilgisayar power dugmesine hic tepki vermiyor

Yanlışlıkla atmışım özür dilerim. Ama görmüşken söyleyeyim. Bilgisayarın fişini çekmek tamamda, BIOS pilini söktükten sonra güç tuşuna basmak nedir 😀 Güç tuşuyla bağlantısı bile yok. 10 saniye BIOS pilsiz kalınca zaten sıfırlanıyor.
YouTube üzerinde izlemiştim ve böyle yapılıyordu. Videoyu çeken ve bu uygulamayı yapan insanlara söyleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı