ASUS Z87-A veya MSI Z87-G45

• Konuyu başlatan Gamiurams
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 4B
Ben olsam bu ikisi arasında kalırdım ve kararımı Asus'tan yana kullanırdım.

Gryphon Z87 beş yıl garantisi var ve bileşenleri bir o kadar kaliteli. :)
İkinci seçenek olarak MSI saf Z87 için cuk oturmuş bir anakart.

Benim bu dört seçenek arasında en uzak olduğum anakart ASUS Z87-A. Diğer 3 anakart birbirine karşı avantajı ve dezavantajı olan kartlar. Bu arada şunuda belirtmek lazım, GRYPHON Z87 mATX sanırsam. GIGABYTE ile MSI arasında çeşitli farklar. Mesela GIGABYTE'ın en önemli özelliği multi bios olması ama MSI'da çeşitli güzel özellikler var buna karşı.

Açıkçası bende seçim yaparken biraz zorlanmıştım, ama MSI'ın özellikleri ihtiyacıma daha uygun gelmişti. Önemli olan konu anakarttan ne istediğin.

Arkadaşı n'apacakmış ki bu portları? Render gibi şeyler yapmayacaksa işlemciyi değiştirmek yerine ekran kartını değiştirsin bence. :D

Aslında bende tam olarak bilmiyorum. Arkadaşta bana güveniyor kendisi de fazla anlamıyor. Bu anakart işlerinde aralarında fark olmayınca kaç tane sata port'u var vs. bakılır ya bende onlara falan baktım aralarında en farklı özellikli Asus Z87-A var bende onu dedim. Ama içim hep Z87-G45 kayıyo. Çünkü onda SoundBlaster arayüz ile Realtek ALC 1150 ve killernetwork internet vs. var içim hep ona gidiyor.

Bide sanırım Z87-A'yı eledim. Çünkü Gryphon gibi Z87-A'dan yüksek bir model seçenekler arasında varken Z87-A almak saçmalık olur gibi geldi. Gigabyte'de diğerlerine göre daha düşük basıyor. Şimdi sadece seçeneklerim arasında Gryphon ve Z87-G45 kaldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum en iyisi Z87-G45 al ben öneririm :) Hiç stabile sorunu veya donma sorunu yaşamadım Bios' suda güncelledim herhangi bir sorun çıkmadı , çok yakışıklı da bir kart.

Hayırlı olsun. Arkadaşın alıyor ama eğer resim çekmeye zamanınız olursa, sistemi alınca resimleri görmek isterim. Resimleri izlemek çok zevkli oluyor. :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı