ASUS Zenbook anakart vidalarının kırılması

Curlier

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba Sosyal, bu konunun açılış amacı insanları bilgilendirmek amaçlıdır. Uzunca bir zamandır iş cihazı olarak ASUS Zenbook UX302LG kullanıyorum. Malum belli bir süre sonra film izlerken bile fan açmaya başlıyor cihazlar. 2015'ten bu yana sadece 2 kez temizledim, bugün ve 2 yıl önce. Bugün açtığımda ise gördüğüm şeyi pek anlayamadım. Cihazın anakarta bağlı olan 3 vida yuvası kırılıp yerinden çıkmıştı, bu sebeple soğutma bloğu tam temas edemediği için soğutma işlemini başaramıyordu. Hazır açmışken fanları ve hava menfezlerini de temizleyeyim dedim. Vida yuvalarını fotoğraflardaki gibi Japon(502) ile yapıştırdım. Termal macun ve pedleri yenileyip vidaları sıktım. Fakat bir saçmalık daha gerçekleşti ve GPU fanının vidasını sıkarken vida ortadan kırıldı. Güç bela çıkarttım. Ben hayatımda defalarca 30-40 farklı cihazı söküp birleştirmişimdir, ilk kez böyle bir saçmalık gördüm. Sizce Japon yeterli olur mu? Çünkü cihazı söküp takması işkence, ince olduğu için. ASUS'un bu sorunu düzelttiğini pek sanmıyorum. Zenbook düşünenlerin aklının bir ucunda dursun. Büyük ihtimalle sarsılma vs. gibi durumlara pek dayanamıyor.

IMG_20210530_164636.jpg

IMG_20210530_164703.jpg

IMG_20210530_163220.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı