Asus Zenfone 2 Ekran değişimi

HüseyinP

Kilopat
Daha fazla  
Elimde eski Asus Zenfone 2 telefon var. Ekranı kırık yeni ekran alıp takmak istiyorum. Telefoncu 300 TL gibi bir fiyat söyledi. Biraz araştırdım ve bu ekranı buldum. Alıp taksam uyar mı?

Linkteki ekran telefon modelinizle aynı ise uyar. Telefoncular böyle fiyatı uçuk söylüyorlar. Oysa onlarda internette satılan Çin malı olan ekranları takacak, orjinal takmayacak. Orjinal takıyor olsa fiyatı 300 demez.

Siz telefona uygun ekranı alın maks. 50 TL'ye bir telefoncuya işçiliğini vererek ekranı taktırın. Tanıdığınız telefoncu olursa daha iyi olur tabii.

Linkteki ekran telefon modelinizle aynı ise uyar. Telefoncular böyle fiyatı uçuk söylüyorlar. Oysa onlarda internette satılan Çin malı olan ekranları takacak, orjinal takmayacak. Orjinal takıyor olsa fiyatı 300 demez.

Siz telefona uygun ekranı alın maks. 50 TL'ye bir telefoncuya işçiliğini vererek ekranı taktırın. Tanıdığınız telefoncu olursa daha iyi olur tabii.
Elimdeki telefon bu.
Bu sitedeki ekran ile yukarıda ki ekran arasında fark var mıdır hangisini almalıyım? Uyumlu mu ikisi de? Asus Zenfone 2 Ze551ml Lcd Ekran Dokunmatik Çıtalı - n11.com

Elinizdeki telefon ile gg linki aynı model ifade edilmiş.

Yerinizde olsam tek bir telefoncuya değil birden fazla telefoncuya sorarım ekranı.
Öncelikle gittiğiniz telefoncuya "Bende şu ekran var değişim olacak, işçiliğine ne kadar alırsınız?" Diye sorun. Fiyat aldıktan sonra "Sizde bu telefonun ekranı var mı, varsa ne kadar" diye bu sefer ekranın fiyatını alın.

Eğer atıyorum ekrana 250 tl dedi ve işçiliğe 50 tl dedi. Burada seçim yapın ya 170 tl internetten alıp işçilik ile 220 lira vereceksiniz ya da 250 tlye adama yaptırıp bir sıkıntı olduğunda tekrar götürme imkanınız olacak. Çünkü internetten aldığınız ekran size ait olduğu için olası bir sıkıntıda ekran benim değil diyebilir. Bu şekilde 250 tl'ye yapan bir telefoncu bulursanız internetten şu fiyata aldım sen biraz düşürürsen iptal edeyim ekranıda senden alayım diye fiyat düşürmeye çalışabilirsiniz.

Ama herkes 300 ve üzeri diyorsa o zaman internetten alabilirsiniz yine.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı