Asus Zenfone 2 İnceleme

Asus Zenfone 2'yi 20 Temmuz günü aldım. Aldığım model 2.3Ghz, 32Gb, 4Gb RAM, Kırmızı modeli. (1300TL)
*Cihaza kalın deniliyor, ancak kullandığınızda kalınlıkla ilgili bir sıkıntınız olmuyor. Tasarımı şık ve güzel, Arka kapağın fırçalanmış yüzeyi hava katıyor. Normal bir pantalona tam sığıyor.

*Ekranı 1080p FHD. Renkleri güzel veriyor.Parlaklık kapalı ortamlarda çok iyi ancak güneşli yerlerde bazen sıkıntı çıkarabiliyor ama gayet iyi. Ekranı bu segmentte bir cihaza göre başarılı.

*Arayüzü gayet akıcı ve şık. Geçiş animasyonlarını ve menüdeki uygulama sıklığını(5x4,5x5vb.) isteğimize göre değiştirebiliyoruz.

*Cihaz oyun oynarken ve şarj ederken fark edilebilir düzeyde ısınıyor.

*Oyunlarda ise en yüksek ayarlarda akıcı. Asphalt8, Modern Combat 5, Vegas Gangsteri, Gta San Andreas gibi oyunları en yüksek ayarlarda akıcı bir şekilde oynayabiliyorsunuz.

*İnternet performansı ise çok iyi ve hızlı internet'te gezerken takılmalar yaşamıyorsunuz ve istediğinizi yapabiliyorsunuz.

*Şarj süresi ise başarılı 3000mAh bataryası ile uzun süre oyun oynayabiliyorsunuz ve 1 günü çok rahat çıkartabiliyorsunuz. Ayrıca çok hızlı bir sürede şarj oluyor cihaz.

*5MP ön ve 13MP arka kamerası bulunmakta. Kamera testlerini aşağıda göstereceğim. Kamerasını gayet başarılı buldum. Kamerada bulunan farklı modlar sayesinde bir çok başarılı çekim yapabiliyorsunuz ve çektiğiniz resimler kaliteli oluyor. Ön kamera ise Selfie çekerken oldukça başarılı. Ben kamerayı beğendim.

*Şarj Aletinin adaptörü büyük ve taşımaya uygun değil. USB kablosu ise kısa ve pek kaliteli değil. Kulaklığını kullanmadım ama iyi bir kulaklığa sahip.

*AnTuTu Benchmark 47000 civarı puan aldı.

*Cihazı ben çok beğendim. 1300TL civarında alabileceğiniz en iyi telefon. Benim gibi bir telefona 2000+ gibi meblağlar vermek istemiyorsanız bu bütçede Zenfone 2 çok ideal bir seçim. Özellikleri yeterli. 4Gb RAM'i sizi uzun vadede rahat ettirecektir. Android sürümünün 5.0 olduğu ve Asus'un yazılım desteği vereceği de güzel bir artı.

*Eğer bir telefon alacaksanız mutlaka bu telefonu da seçenekler arasına alın. Ben aldım ve beğendim, size de öneriyorum.

Cihazın Tasarımı;

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
7.jpg
8.jpg

Ön Kamera
ön.jpg

Odaklayarak Çekim
113.jpg
114.jpg
ank.jpg

Arka Kamera
arka.jpg
çiçek.jpg
çiçek2.jpg

Gece Çekimi
kızılay.jpg
Eki Görüntüle 90061
şelale2.jpg
şelalee.jpg

Zoom yapılmış çekim
yakın.jpg
ydasdas.jpg

Fotoğraflar için çok zaman ayıramadım.

İnceleme güzel olmuş önce hazırlayan arkadaşa teşekkürler.

Bende bu telefonu aldım dün. İlk kez %100'e kadar şarj ettim ve çıkardım. Ama sanki bir gariplik var. Gece %92 olan şarjım sabah kalkınca %86 olmuş. Acaba kalibrasyon vs. bir şey mi yapmam gerekiyor? Pil tasarrufu kapalı Dengeli de kullanıyorum.

Bende bu telefonu aldım dün. İlk kez %100'e kadar şarj ettim ve çıkardım. Ama sanki bir gariplik var. Gece %92 olan şarjım sabah kalkınca %86 olmuş. Acaba kalibrasyon vs. bir şey mi yapmam gerekiyor? Pil tasarrufu kapalı Dengeli de kullanıyorum.
İlk defa sarj ettiğin için öyle olabilir, birkaç kere sarj ettikten sonra düzelmesi gerek.

Telefon boştayken arkada çalışan uygulamalar yüzünden şarj yiyebiliyor. Süper Tasarruf moduna alıp bırakmanızı tavsiye ediyorum.

İnceleme gerçekten çok başarılı ve bilgilendirici olmuş, elinize sağlık gülerek kullanın.
Teşekkür ederim.

Dostum incelemeyle alakalı değil ama Buff ekran koruyucudan memnun musun? Klasik jelatin mi yoksa cam mı? Birde şu ana kadar buff ile bir darbe aldı mı?

Evet çok memnunum. Normal jelatine göre kalın bir cam. 5-6 kere düşürdüm ve hiç bir şey olmadı, Buff cam olmasaydı ekranın kırılacağından eminim. Sakar kişiler için birebir. :D

bende de zenfone 2 var bu fotoğrafları hangi modda çektin kardeşim ve ben antutu testlerini biraz zorladım ve 61000 küsürlü kadar çıkıyor daha fazla çıkmıyor belki tüm uygulamaları silsem olurdu da ben yapmak istemedim

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı