Asus ZenFone 2 Laser Stock ROM Kurma

jackal

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hep BlackBerry kullanmış biri olarak Android'den hiç anlamadığımı baştan belirteyim. :)

Andorid'e alışmak için ikinci el Asus Zenfone 2 Laser bir cihaz aldım. Neyse cihazı hard reset ile sıfırlayayım da temiz kurulum yapayım dedim. Tuş kombinasyonları ile hard reset attım. Neyse format bitti ama cihaz açıldığında aşağıdaki resimdeki gibi oluyor.
Menü yok ve karanlık ekranda aşağıdaki yazı çıkıyor. Başka hiçbir menüye girmiyor sadece aşağıdaki resimdeki yazı çıkıyor ve öylece kalıyor.

Bu cihaz nasıl düzeltilir? Ne yapmam gerek? Birkaç araştırma yaptım stock ROM falan atınca düzelir diyorlar. Cihazım boot dosyası, droid booot dosyası vs. bir sürü dosyası gerekmiş. Bunları nereden bulacağım?

• Asus ZenFone 2 Laser
  • Model Kodu: ASUS_Z00ED
Screenshot_1970-01-01-02-19-22.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
1-Öncelikle verdiğim linkten dosyayı indirin.
2-Dosyayı SD kartınıza atın.
3-Ses kısma ve güç tuşuna basılı tutarak cihazı açın. ASUS logosunu görünce güç tuşunu bırakın, fakat ses kısma tuşunu bırakmayın.
4-Apply zip from SD'yi ses tuşlarıyla gelip güç tuşu ile onaylayın.
5-İşlem tamamlanınca Reboot system now yazısına gelip güç tuşu ile onaylayın.
6-Cihazınız normal bir şekilde açılacaktır.
NOT: Yanlış bir işlem yapar iseniz ben sorumlu değilim.
Link: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/Ze...867.675245876.1510753889-419000224.1510582360

Üstteki adımları tekrar uygulayın fakat kuruluma başlamadan önce kurtarma menüsündeki "wipe data" seçeneğini kullanın. Ondan sonra tekrar kurulum yapın.

Hocam Stock ROM işlememiş, fabrika ayarlarına sıfırlama nasıl işlesin :D

Yardımlarınız için hepinize teşekkürler. Android'den anlayan bir arkadaşıma verdim halletti sağolsun. :) İşi bilene derdi çekene sor demişler. BlackBerry olsa yazılım, imei değiştirme, mep kodu, sim kilit kodu açma vs hepsini yaparım ama Andorid olunca elimden birşey gelmedi işte :D Konu kapatılabilir.

1-Öncelikle verdiğim linkten dosyayı indirin.
2-Dosyayı SD kartınıza atın.
3-Ses kısma ve güç tuşuna basılı tutarak cihazı açın. ASUS logosunu görünce güç tuşunu bırakın, fakat ses kısma tuşunu bırakmayın.
4-Apply zip from SD'yi ses tuşlarıyla gelip güç tuşu ile onaylayın.
5-İşlem tamamlanınca Reboot system now yazısına gelip güç tuşu ile onaylayın.
6-Cihazınız normal bir şekilde açılacaktır.
NOT: Yanlış bir işlem yapar iseniz ben sorumlu değilim.
Link: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/Ze...867.675245876.1510753889-419000224.1510582360

sayın hocam merhaba. Zenfone2 laserjet 2 ( ze500kl model) telefon yazılım atmam gerekiyor. bu sene başında bir telefoncuya verdim cihazı yazılım attı düzelmişti. 2 ay kadar kullandım sonrasında cihazı yedekle ve sıfırla yaptım ilginçtir cihaz yine çöktü.... telefon açılış ekranında asus logosunda kalıyor. firewalli indirdim asus flashtool ile yazılımı atmaya çalışıyorum ama 30 saniye sonra unpacking hatası veriyor. adb sideload yolu ile atmaya çalışıyorum e: canot mount hatası veriyor. hafıza kartı ile deniyorum yine aynı hatayı veriyor...bir türlü beceremedim, nerede hata yapıyor olabilirim?

Ben cihazı aktif olarak kullanmıyorum. Fakat en son geçen ay cihazın yazılımını tamamen çökerttim yanlışlıkla. İnternetten FW kodu ile başlayan yazılımı buldum. ASUS Flash Tool ile yükledim. Yabancı kaynakları araştırırsanız bulabilirsiniz. Yoksa yardımcı olmaya çalışırım.

o kada
Ben cihazı aktif olarak kullanmıyorum. Fakat en son geçen ay cihazın yazılımını tamamen çökerttim yanlışlıkla. İnternetten FW kodu ile başlayan yazılımı buldum. ASUS Flash Tool ile yükledim. Yabancı kaynakları araştırırsanız bulabilirsiniz. Yoksa yardımcı olmaya çalışırım.
o kadar çok uğraştımki, beceremedim.. neredeyse fw ile başlayan bütün sürümleri indirdim. ama hiçbirini flaslamadı .. uzip packing hatası verip duruyor.

Geri
Yukarı