onurr

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar, öncelikle bir açıklama yapmak istiyorum. Normalde telefonu bayağ özenerek kullanan biriyim bundan önceki telefonumu Samsung Galaxy Y modeli telefonumu 4 yıl kadar kullandım. :D Bu telefonda nedense aksaklıklar bitmedi. Neyse ben uzunca olan konuya geçeyim. :D Mümkün olduğunca okurken sıkılmayacağınız, kısa ve öz yazmaya çalıştım. Kusurum olursa affola.

Asus Zenfone 2 16GB'lık versiyonu telefona sahibim. Telefonu aldığım ilk günden beri hep hatalarla karşılaştım. Telefonu aldığımdan yaklaşık bir iki hafta sonra ekranın görüntüsünde bozulmalar olmaya başladı. Örneğin; menüde sayfa geçişi yaparken ekranın alt, üst ve orta bölümü birbirinden farklı sürelerde geliyordu. Çeşitli donmalar siyah ekran sıklıkla oluyordu ve sürekli uygulamalardan atıyordu.

''Şimdi servise vermek için ne bekledin'' diyeceksiniz ama uzunca bir süre orada kalacağını düşünüp vermedim. Zaten ekran bozulması ve siyah ekran bir süre sonra hatrı sayılır bir biçimde azaldı ama yine kullanımda fark ediliyordu. Donmalar ve telefondaki yavaşlık devam ediyordu. Uygulamalardan atma sona erdi.

Bir süre sonra telefonun ekranı kırıldı aslında tuzla buz oldu diyebiliriz. O kadar ki ekranın üzerindeki sensörler çalışmamaya başladı. (Neyse ki sadece dış camda sorun vardı hala telefonu kullanabiliyordum.) Tabi ben durmadım sensörün yarısına kadar çatlayan ekranın sensör kısmını el ile açtım daha sonra çalışmaya başladı.(Yakınlık sensörü, özellikle karşı taraf telefonu kapatmayıp cebine koyunca ne arama kapanıyordu nede telefon kullanılıyordu.)
Daha sonra faturalı hatta geçerken 4G destekli bir sim kart verdiler. Bundan sonra telefon çekmemeye başladı. Daha sonra sıkça Sim kartı görmemeye başladı.
Bundan sonra cihaz tekrar yere düştü ve ekranı tamamen kullanılmaz hala geldi. Tabi servis üç yüz küsur liralardan bahsettiği için mecburen bir telefoncuya yaptırdım. Telefonu aldığımda bir sorun yoktu adam önümde tekrar içini açtı görme fırsatım oldu. Her şey yerli yerindeydi. Yaklaşık 1 ay sonra işte tam bu 2-3 gündür kablosuz ağ kendi kendine açılıp kapanmaya başladı. Keşke böyle olsa hiç sorun değildi. Şimdi internete bağlanılıyor diyor ama kapalı gözüküyor. Aynısı bluetoothda da oldu. Daha sonra telefon kendi kendine sürekli yeniden başlatmaya başladı ve bazen bu olay takılı kalıyor hep ''ASUS'' yazısında telefon açılır durumda kalıyordu. (Güç tuşu ses açma ve kapamaya aynı anda basıp kapatıyordum.) Telefonu sıfırladım. En son güncellemesini yükledim. Asus'un sitesinden ''Firmware'' kısmından kontrol ettim son güncelleme olup olmadığı ile ilgili ve son güncellemeydi. Sorun hala devam etmekte.

Garanti kağıdında telefonu bakım ve onarım izni olmayan şahıslar veya kurumlar tarafından cihaz açılınca tamamen ücretli hale geliyor yazıyordu. Biraz araştırma yaptım ana kart değişmeli deniliyordu. Büyük ihtimal ücretli olacak. Ama ben yine sormak istedim bu ekran yapılmadan önceki sorunlardan garanti kapsamına girer mi veya sonraki sorunlar Zenfone 2 serisine ait bütün telefonlarda olan sorunlar bu yüzden garanti kapsamı içerisinde olabilir mi? Yardımlarınızı, fikirlerinizi ve cevaplarınızı bekliyorum.
İyi günler, iyi sosyaller!

Düzenleme:
Bu arada başlıkta gereksiz sözcük kullanmışım bir türlü düzeltemedim. Umarım bir sorun olmaz.

Bende Asus zenfone 2 de sendeki aynı sorunları yaşadım anakart ekran çerçeve hepsi değişti ama sen ekranı çatlatmışsın ve garanti dışı bir yere yaptırmışsın. Telefonun garanti dışı kalmış olabilir.

Kesin ücretli yapıyorda. Belki farketmezler ücretsiz yaparlar diyorum. Ana kart fiyatlarınada baktım ayrıca, bir tane ürün buldum oda sanıyorsam servise yakın bir ücrete denk gelecek servis yaparken kendim yapmaya çalışıp dahada bozmayayim telefonu. :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı