Asus Zenfone 3, Android 8 Downgrade Nasıl Yapılır?

DeWitt

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben de ASUS ZenFone 3 32 GB var. Android 8 güncellemesini geçen yıl almıştım. Ama 8'de şarj hızlı bitiyor ve donmalar yaşıyorum. 8'den 7'ye downgrade yapmak istiyorum. ASUS forumda "ZE520KL VE ZE522KL" adlı iki ROM var. Cihaz bilgilerinde Z012S yazıyor. Hangi ROM'u indirmem gerekli? İlginiz için teşekkür ederim.

5.5 inç ekranlı olanlar ZE552KL, 5.2 inç ekranlı olanlar ise ZE520KL olarak geçiyor.

ZE552KL modelinde 3 GB RAM'li olanlar Z012S, 4 GB RAM'li olanlar ise Z012D ismi ile belirtilir.

ASUS Flash Tool ile RAW dosyasını telefona aktarman gerekiyor. İşlem öncesinde telefonu fastboot moduna alman gerekiyor. (Ses açma tuşu + Güç tuşu)

RAW dosyası indirme linki (Android 7.0 - ZE552KL)

Hocam bunu kurarken bir hata veriyor, anlayamadım ne olduğunu. Flash all diye başlayan bir hata. Modelim ZE520KL bu arada. İki tane android 7 raw dosyası indirdim ikisinde de aynı hatayı verdi.
Buradan Nougat sürümünü indirip ADB sideload ile flaşlaman gerekiyor.
ADB Universal Driver indirdim ama çalıştıramadım, nasıl yapabilirim ?
Telefonun arkasında sadece Z012S yazıyor, yani ZE552KL mi oluyor? Şuan rom indiriyorum, olur umarım.
Telefonun model numarasına göre belirleniyor bu sürümler. Cihazın arka kısmında Asus yazısınının altında model numarası yazar bu numarayı buraya yazabilir misin?
5.5 inç ekranlı olanlar ZE552KL, 5.2 inç ekranlı olanlar ise ZE520KL olarak geçiyor.

ZE552KL modelinde 3 GB RAM'li olanlar Z012S, 4 GB RAM'li olanlar ise Z012D ismi ile belirtilir.
Uygun romu indirdim, flashlarken recovery moda atıp şarjı veya sd kartı kontrol et diyor. Anlamadım gitti.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı