Asus Zenfone Max Pil Testi

Pil konusunda detaylı bir test yapacağımdan söz etmiştim . Telefonun sahip olduğu yüksek kapasiteli bataryasıyla yaptığım testlerin sonucunu sizlerle paylaşmak istedim. Telefonu kullanacaklar için yazdığım kısa notlar ile telefonun püf noktalarını öğrenebilirsiniz.
asus zenfone max pil grafiği.png

Yukarıdaki grafikte pil kapasitesi olarak en yüksek telefonları görüyorsunuz. Donanım olarak farklılık gösterdikleri için telefonların kullanım süreleri değişiyor. Asus Zenfone Max’in diğer detayları ise aşağıdaki gibi.
 • Konuşma Süresi (3G): 37.1 Saat
 • Bekleme Süresi (3G): 914 Saat
 • İnternet Kullanımı (WiFi): 32.5 Saat
 • Video Oynatma: 22.6 Saat
 • Müzik Oynatma: 79.7 Saat
 • Normal Şarj Süresi: 6 Saat
 • Hızlı Şarj ile Şarj Süresi: 3 Saat
Benim yaptığım testlerde telefonun performansı ise beklediğimin üstünde sonuçlar verdi. İlk olarak telefonu %100 e kadar şarj etmek 5-6 saat civarı sürdü. Ardından ilk işim Asphalt 8, Dead Trigger 2 ve Modern Combat 5 oyunlarını indirmek oldu. Onları wifi ile indirip yükledim. Ardından oyunları teker teker günde bir saate yakın oynadım. Bu oynayış yaklaşık 3 gün sürdü. Oyun oynamada telefonun ısınmaması beni çok şaşırttı.
Oyun oynama serüveni ve normal kullanımda telefon 3 gün boyunca elimden düşmedi. Ardından film izlesem kaç saat gider diye merak edip bir test edeyim dedim. Sherlock dizisinin ilk sezonunu yaklaşık olarak 4,5 saat kadar izledim ve telefonun şarjı tam olarak %15 kadar azaldı. Bu hesap ile bakacak olursak telefonun şarjının 30 saatlik film izleme için yetebileceği yönünde, tabi bu sadece bir öngörü olduğu için kesin bir şey diyemem. Telefonun diğer bir önemli özelliği başka telefonları şarj edebiliyor olması. Ben USB OTG kablosunu kullanarak Samsung Galaxy Alpha ve Asus Zenfone 2′yi sorunsuz şekilde şarj edebildim.
Pil Testi Hakkında Notlar

 • Telefonu aldığınızda size tavsiyem hızlı şarj özelliğine sahip bir şarj cihazı kullanarak şarj edin.
 • Telefonla başka telefonları şarj etmek isterseniz, kendi telefonunuzu uçak moduna alırsanız karşı tarafı daha hızlı şarj edebilirsiniz.
 • Telefonda açılışta açılan gereksiz uygulamaları kapatarak pilin kullanım süresini uzatabilirsiniz.
 • Telefon güncelleştirmelerini otomatik yapmayın, haftada bir toplu şekilde yapmanız daha güzel olacaktır.
 • Ekran rengi modu olarak mavi ışık filtresini aktif ederseniz gözleriniz yorulmaz.
 

AmdTek1

Hectopat
Katılım
22 Nisan 2016
Mesajlar
72
Telefondan fazla bir şey beklemiyoumda mesala bir Gm 5 plus la arasındak performans farkı ne kadardır . 2 gb ram ın yetmeycrgi oyun varmıdır?
 
KS
bypangea

bypangea

Hectopat
Katılım
8 Haziran 2015
Mesajlar
37
Makaleler
9
Yer
Şanlıurfa
Telefondan fazla bir şey beklemiyoumda mesala bir Gm 5 plus la arasındak performans farkı ne kadardır . 2 gb ram ın yetmeycrgi oyun varmıdır?

2 gb ram ile tüm oyunları oynayabilirsiniz. GM 5' i stabil bir telefon olarak görmüyorum. Belki performans olarak GM 5 daha iyi olabilir ama çin malı telefon hissi vermesi ayrı bir olay.
 

Yeni konular

Yukarı