Asus Zephyrus RTX 3050 vs G15 RTX 3050 Ti

deGGa

Kilopat
Sabah açtığım konu sonrası bir arkadaş Zephyrus modelini önermişti. Ufak çaplı araştırmalarım sonucunda başlıkta yazdığım iki model arasında kaldım. Beni arada bırakan en büyük etken ise aradaki ekran boyutu oldu. CS:GO ve FIFA oynuyorum ayrıca üniversitede bölümüm gereği yazılımla da uğraşacağım. Bu sebepten ötürü 14 inç çok sıkıntı çıkarır mı sorusu kafama takıldı.

Edit: Rtx 3050 ile 3050 Ti arasında yüzde 6'lık bir performans farklı var. Ayrıca Zephyrus modelinde Ryzen 7'nin 5. Nesil işlemcisi bulunurken diğer modelde 4. Nesil işlemci bulunmakta.

CS:GO'da ekran küçüklüğü bayağı etki ediyor oynanışa G15 alabilirsiniz ama 4.nesil olması kötü olmuş.
4. Nesillerde bir sorun var mı? Sanki bir YouTube videosunda denk gelmiştim yarım yamalak bir şey hatırlıyorum.

İki laptop da çok iyi tasarımı var. Sanırım G15 seçerdim siz olsam. Çünkü Zephyrus daha çok ofis laptopu.
Muhtemelen üniversitede istesem de çok oyun oynayamayacağım için Zephyrus'u düşündüm.

4. nesillerde bir sorun var mı? Sanki bir YouTube videosunda denk gelmiştim yarım yamalak bir şey hatırlıyorum.

Muhtemelen üniversitede istesem de çok oyun oynayamayacağım için Zephyrus'u düşündüm.

Bildiğim kadariyla bir sorunu yok ama daha zayif kalabiliyorlar 5.nesillere göre tabii ki.

Geri
Yukarı