Asus Zephyrus RTX 3060 Laptop GPUNVFlash çalışmıyor (TDP arttırma)

DryreL

Kilopat
Yer
İstanbul/Köln
Daha fazla  
Meslek
Dijital Oyun Tasarımı
Merhabalar,

RTX 3060 Laptop GPU'su olan ASUS ROG Zephyrus G14 GA401 (2021) oyun dizüstü bilgisayarı kullanıyorum.

1644519002052.png

Şu anki haliyle 60-80W TDP kilitli ama daha yüksek TDP'si olup performans kazanmasını istiyorum. Bu yüzden ASUS TUF serisinden 80-95W TDP değerine sahip VBIOS bulup flaşlamaya çalıştım.

nvflash v5.670.0 patched update3 bulabildiğim en son pach'lı nvflash sürümü... Daha yeni patch'lı sürüm var mı? Yoksa aşağıda bir şey mi kaçırıyorum?

1644519141673.png

nvflash --protectoff komutu başarıyla çalıştı.

1644519159428.png

Ancak sonraki adımda VBIOS'u flaşlamaya çalıştığımda bu hatayı alıyorum.

NOTE: Exception caught.
Nothing changed!

Bununla ilgili yardıma ihtiyacım var.
Şimdiden teşekkürler!

(RTX 2060 Laptop GPU için anlatılan Türkçe konuya gitmek için tıklayın.)

Anladım ben de öyle düşünmeye başladım artık

---

Arkadaşlar bu konuyu güncellemeyi unutmuşum. Artık flaşlayabiliyorsunuz.

Buraya tıklayarak ilgili konuya gidebilirsiniz. Aşağıya da alıntıyı bırakıyorum.

Nasıl yapılacağını anlatacağım ama yine baştan söyleyeyim. Bunun sonucunda cihazınızın başına gelebilecek tüm sorumluluk size aittir. Ayrıca bunu yaparak cihazınızı garantiden çıkarttığınızı da söylemek isterim.

Nasıl Yapılır?

Link1, Link2, Link3

- Üstteki linklerden birinden indirin.
- GPU-Z kurun, mevcut VBIOS'unuzu bir yere kaydedin (orijinal VBIOS'unuzu asla kaybetmeyin).
- DDU kurun, içerisinden NVIDIA sürücünüzü kaldırın ve yeniden başlatın.
- nvflash_5.670.0 klasörünü C:/ ye kopyalayın ve adını nvflash olarak değiştirin. (C:/nvflash olmalı)
- CMD'yi yönetici olarak açın ve cd C:/nvflash yazın.
- nvflash -A ROG_M15.rom yazın ve gelen sorulara yes diyip kuruluma devam edin.
- Kurulum tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın, yeni NVIDIA sürücülerini kurun.

Bununla birlikte ekran kartınızın maksimum TDP'si 95W olarak güncellenecektir (orijinalinde 80W idi).

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı