ASUS Zephyrus S GX701 Laptop İncelemesi

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Daralan çerçeveler ve RTX 2070 ekran kartıyla ASUS’un yeni ROG Zephyrus S GX701 oyuncu bilgisayarına yakından bakıyoruz. Performans, ergonomi, tasarım ve diğer detaylar inceleme videomuzda… ASUS’un ROG ailesi laptopları içerisinde Zephyrus’lar tasarımlarıyla yenilikçi bir seri. İlk gördüğümüz modelden bu yana ilgimizi çekmeyi başardılar. Yeni 2019 ürün ailesinden ROG Zephyrus S GX701 modeli, daralan çerçeveleriyle bunu […]

Devamı: ASUS Zephyrus S GX701 Laptop İncelemesi
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Daralan çerçeveler ve RTX 2070 ekran kartıyla ASUS’un yeni ROG Zephyrus S GX701 oyuncu bilgisayarına yakından bakıyoruz. Performans, ergonomi, tasarım ve diğer detaylar inceleme videomuzda… ASUS’un ROG ailesi laptopları içerisinde Zephyrus’lar tasarımlarıyla yenilikçi bir seri. İlk gördüğümüz modelden bu yana ilgimizi çekmeyi başardılar. Yeni 2019 ürün ailesinden ROG Zephyrus S GX701 modeli, daralan çerçeveleriyle bunu […]

Devamı: ASUS Zephyrus S GX701 Laptop İncelemesi
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Ali bey, merak ettiğim bir husus var. Bu incelemenizde işlemci sıcaklığının 80 derecenin üzerine çıkmadığını gördüm. Doğru mu gördüm?

RTX 2xxx Max-Q serilerinin TDP değeri bir önceki nesil Max-Q modellerine göre daha düşük. Soğutması daha kolay.

Eğer CPU tarafından sıcaklık 90 derecenin altında kalırsa bu bilgisayarı alabilirim. Yakın zaman içerisinde almayı düşünüyorum. İlk zephyrus serisinin CPU sıcaklık değerleri 95 derece civarındaydı. Umarım dediğiniz gibidir. Detaylı oyun performans testlerini bekliyorum. Zira başka bir yerde bulamıyorum. Technopat gibi inceleme yapan yok.

Ortalama 27 derece ortamda test ediyoruz, Zephyrus da ince durmasına karşın alttan geniş bir havalandırmaya sahip. YouTube videosu altında görmeyenler olduğunu da anladım yorumlardan ancak videoda gösterdik. Soğutması başarılı, önceki nesil Zephryus'a göre daha iyi termal sonuçlar daha iyi.

Olay aslında şu, soğutmada geliştirme var ancak ASUS Zephyrus'ta artık birden fazla nesil ürün çıkarttı. Firmware ve BIOS güncellemeleri ile fan ve termal kontrolleri, güç modlarını çok iyi optimize etmişler. Bu test ettiğimiz modelde özellikle yazılım ve modlar kısmına bu kadar vakit ayırma sebeplerinden birisi de bu memnuniyet oldu. Biz Turbo modunda test ettik.

Turbo'da da 37 Derece bir ortamda kullanırsanız ortalamada 90'lı dereceleri görecektir. Ancak bu bir sorun değil, ROG gibi üst seviye laptoplarda ürünün ömrü o kadar kolay kısalmıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı