Atasun optik nasıldır?

trans_women

Hectopat
Makaleler
4
Atasun Optik'ten numaralı gözlük aldım. Maddi durumum elvermediğinden 7-8 yıldır yeni gözlük alamamıştım.
Hatta belki size saçma gelecek ama garanti olsun diye göz doktoruna iki defa gittim. Çünkü yazdığı reçetedeki gözlük numarası kesin olsun diye.
Olur ya, numarada yanlışlık olursa o kadar para gözlüğe vermiş olmayalım diye. İlk gidişimden 2 hafta sonra bir kez daha gitmiş oldum böylece. 😎
İkinci gidişimde, gözlük almadığımı, reçetenin süresi dolduğu için yeniden gözlük yazmasını rica ettim. Muayene etmeden aynı reçeteyi bir daha yazdı.

Gözlük kullanmak bir engelliliktir arkadaşlar, benim fikrim bu. Yıllardır Miyop'um. Pandemi döneminde, maske buhar yaptığı için gözlük kullanmak ayrı bir çile. Gözlük kullanmanın, spor hayatımda da çok eksi yanları oldu.

Neyse, çerçeve beğendim. Cam olarak birkaç özelliği olan bir cam aldım. Halihazırda kullandığım gözlükte buhar için özel kaplama yoktu, yenisinde olacak.
Antirefle var. İnceltilmiş ve kırılmaya dayanıklı cam özelliği var. Kampanya ile güneş gözlüğü %50 indirim ile veriliyordu bu yüzden numaralı güneş gözlüğü de aldım.
Numaralı güneş gözlüğünde de antirefle özelliği mevcut. Hepsi birlikte 635 TL tuttu. Gözlüklerim hazırlanıyor ve 3-4 gün sonra alabilecekmişim. Telefonuma mesaj gelecekmiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 2-3 hafta önce bende Atasun’dan gözlük sipariş etmiştim. Uzun süre kullanacağımdan çizilmeye dirençli cam tercih ettim. Esslior’un camlarını çoğu kişi tavsiye etmişti ama fiyatı biraz tuzlu idi. Camlara yatırım yapıp çerçeveden kıstım. Çerçeve olarak Atasun’nun kendi markası olan İnesta’yı seçtim böylece daha uyguna geldi.

Gözlük yaklaşık 6 gün sonra elime ulaştı ve gayet istediğim gibiydi.

Göz muayenesinde ölçümü uzman hekimlerden ziyade zaten asistan hekimler, teknikerler veya hemşireler refraktometre ile yaptıklarından birden fazla kere muayeneye gitmek numara ölçümünde anlamlı sonuç vermez, bilgilendirmiş olayım.

Atasun Optik güvenilirdir soruna gelecek olursak, problem yaşamazsın. Geçmiş olsun, hayırlı olsun.

Yaklaşık 2-3 hafta önce bende Atasun’dan gözlük sipariş etmiştim. Uzun süre kullanacağımdan çizilmeye dirençli cam tercih ettim. Esslior’un camlarını çoğu kişi tavsiye etmişti ama fiyatı biraz tuzlu idi. Camlara yatırım yapıp çerçeveden kıstım. Çerçeve olarak Atasun’nun kendi markası olan İnesta’yı seçtim böylece daha uyguna geldi.

Gözlük yaklaşık 6 gün sonra elime ulaştı ve gayet istediğim gibiydi.
Hocam ayıp olmazsa bir şey soracağım ama. Bir gözlüğün fiyatı ne kadar? Ben en fazla 100 TL gördüm. Galiba onlar güneş gözlüğüydü. İnternetten dediğiniz markanın gözlüğünü 1.700 TL'ye gördüm.

Hocam ayıp olmazsa bir şey soracağım ama. Bir gözlüğün fiyatı ne kadar? Ben en fazla 100 TL gördüm. Galiba onlar güneş gözlüğüydü. İnternetten dediğiniz markanın gözlüğünü 1.700 TL'ye gördüm.
İsteğe bağlı olarak cam fiyatları değişiyor, ama en basitinden normal numaralı cam alırsan tanesi 30 TL. Üstüne eklemek istediğin özellikler fiyatı arttırıyor.

Ama benim gibi Essilor cam tercih etmek istersen indirimli olarak 350 TL’den başlıyor. Ben gözlüğe boyama ve kolormatik kaplama yaptırdığım için 835 TL tuttu.

İsteğe bağlı olarak cam fiyatları değişiyor, ama en basitinden normal numaralı cam alırsan tanesi 30 TL. Üstüne eklemek istediğin özellikler fiyatı arttırıyor.

Ama benim gibi Essilor cam tercih etmek istersen indirimli olarak 350 TL’den başlıyor. Ben gözlüğe boyama ve kolormatik kaplama yaptırdığım için 835 TL tuttu.
Tamamdır hocam.

Zaten gözlerim sağlam inşallah hiç bozulmaz da pilot olurum. Bir tek biraz tuzlu diyince siz ben de ne kadar olabilir ki diye düşündüm de.

Geri
Yukarı