Atatürk bugüne kadar yaşasa ne olurdu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bakın beni dinleyin hem Müslüman hem Atatürkçü olunmaz diye bir şey yok bu safsatadır. Laiklik dinsizlik değil devlet ve din işlerinin birbirinden ayrılmasıdır.
Atatürk eğer laikliği getirmeseydi.
İktidar ve halk arasında aşırı bir köprü olacaktı.
Yok mu zaten ya? İktidar ile şu İslamcılar arasında yok mu zaten köprü? Nerde bu ülkede laiklik falan göremiyorum şu anda. Atam olsaydı... (Sözüm ona koyunluk yapanlara.)

Son düzenleme:
Herkes demiş ki ''1500'e RTX 3090 alırdın''

Atatürk'ü biraz araştırmış insanlar bilirdi ki Atatürk şu zamana kadar Türkiye Cumhuriyetinin başında dursa RTX 3090'ı biz üretiyor dünyaya satıyor olurduk. Türkiye mevcut kötü durumunda bile ABD, İngiltere, Fransa gibi ülkeler ile ''neredeyse'' aynı kulvarda gösteriliyorken Atatürk bu ülkenin başında olsaydı zamanın ABD'si biz olurduk.

Camiler kapatılmadı. Bir kısmı Yunan işgali sırasında Yunanlılar tarafından harap edildi. Örnek olarak siz siyasal islamcıların örnek gösterdiği yerler Ege Bölgesi'nde bulunuyor. Bursa'da bir camiinin ahır olması Yunan işgalinden sonra olmuş. Neden Ankara'da veya ülkemizin iç bölgelerinde böyle olaylar olmadı?
Ek olarak ezanın okutulması ile ilgili ne gibi bir problem olabilir? Anlamadığın bir kelimeyi sürekli tekrar etsen sana ne faydası var? Sana yaratıcın oku ve anla diyor ama sen anlamadığın bir dilde anlamadığın bir şeyi yaparak kendi yaratıcına hakaret ediyorsun.

Ekonomi parti veya iktidar falan değil. Şu an 23 seçimlerinde Atatürk de seçilseydi üretim olmadığı sürece fiyatlar daha da yükselecekti.

Hocalarım bu ülkenin hemen düzelmesi mümkün değil, doğru planlamalarla yatırımlarla 10-15 yılda düzelebilir. Atatürk bile gelse ülkeyi en az 10 yıldan önce toparlayamazdı.

Şuan önemli olan, doğru planlama ile aşamalı olarak ekonomi kalkındırılmaya çalışılırken eğitim seviyesinin yükseltilmesi, adalet sisteminin gözden geçirilmesi, girişimcilerin teşvik edilmesi, ülkeden kaçan genç beyinlere rest çekmek değil şartlarını iyileştirmeye çalışmaktır. Cümleyi toparlayamadım sanırım :)

Geçmişte yaşanmış ve kimsenin ne olduğunu tam olarak bilemediğı, varsayımlara ve gerçekliği teyit edilemeyen bilgilere göre konuşup birbirinizin kalbini kırıyorsunuz. Tek bir şey var o da Atatürkun geri gelmeyeceği. O yüzden boş yere konuşmanın anlamı yok. Ayrıca isteyen istediğine inanır yada inanmaz. Kimisi ataturku atası görür ona tapar. Kimisi onu sevmez. Sevmek de zorunda değil. Yada ben islami sevmiyorum diyene seveceksin diyemezsin onun kendi düşüncesidir. Inananlar için ahirette neyin ne olduğunu göreceksiniz. Inanmayanlar için de ışıklar içinde uyuyacaksınız . 🙋‍♂️

Hocalarım bu ülkenin hemen düzelmesi mümkün değil, doğru planlamalarla yatırımlarla 10-15 yılda düzelebilir. Atatürk bile gelse ülkeyi en az 10 yıldan önce toparlayamazdı.

Şuan önemli olan, doğru planlama ile aşamalı olarak ekonomi kalkındırılmaya çalışılırken eğitim seviyesinin yükseltilmesi, adalet sisteminin gözden geçirilmesi, girişimcilerin teşvik edilmesi, ülkeden kaçan genç beyinlere rest çekmek değil şartlarını iyileştirmeye çalışmaktır. Cümleyi toparlayamadım sanırım :)
Soru ''Atatürk şu an gelse ne olurdu?'' değil. Soru ''Atatürk şu ana kadar yaşasa ne olurdu?''

Atatürk şu ana kadar yaşasa ülke şimdiki haline gelmezdi.

Soru ''Atatürk şu an gelse ne olurdu?'' değil. Soru ''Atatürk şu ana kadar yaşasa ne olurdu?''

Atatürk şu ana kadar yaşasa ülke şimdiki haline gelmezdi.
Yaşam kalitesi olarak Avrupa ülkeleriyle yarışırdık bugüne kadar yaşasaydı.

@Cllefe46 Şuan okunan ezanın anlamını çoğu kişi biliyor mu? Çoğu kişi doğuştan gelen kültürel Müslümanlık ile yaşıyor. Müslümanlar Kur'an okuyor ama ne kadarı mealini açıp mesajına bakıyor? Mesajına baksa zaten soğuyacak o ayrı bir şey. (Tefsirciler gelir şimdi.)

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı