Atatürk düşmanlarına dur demeliyiz

Aynen kardeşim, Atatürk düşmanları senin video yapmanı bekliyordu zaten. Ah birisi video atsa da bizde gerçekleri öğrenip Atatürk'ü sevsek diye kıvranıp duruyorlardı yıllarca.

Ben bu ülkede "kurtuluş savaşı diye bir şey yok, hiç yaşanmadı" diyen hekim gördüm. O yüzden uğraşmayın hiç gerek yok. Bunun eğitimle, belgeyle alakası yok. Zihin kullanmadan üretilen fikirleri değiştiremezsin.

Balık yemek zeka geliştirse idi Karadeniz'den malum partiye %70 oy çıkmazdı.

Kimseye bir şeyi zorla sevdiremezsin. Adamın kendi düşüncesi seni ne kadar rahatsız etse de o onun düşüncesi ve destekleyenler de var.

Sevip sevmemeleri umurumda bile değil. Herkes özgürdür. Sen birisini zorla devletçi veya zorla laik yapamazsın. Bana göre Atatürk ve ilkelerine eleştiri yapmak serbest olmalı. Ancak Atatürk'e hakaret etmek bence yasak olmalı.

Kanıt için bir fotoğraf istemek yerine Atatürkün düşünceleri iyi anlayın, en büyük kanıt budur. Diyelim Atatürk masonlara katıldı veya hizmet etti, masonlar kimlerdir ne yapmıştır neler yapmak istemektedir, Atatürk masonların hizmetine destek olacak birşey yapmışmıdır bir icraat gerçekleştirmişmidir bunlara bak. Bir insana şuydu buydu diyerek çok basit itiraf atılabilir veya yaptığı çok basit bir hareketten bile bu şunlardan bu bunlardan diyebilirsin. Acun ılıcıya da mason dediler Cem yılmaza da mason dediler, Siyah giyiniyor diye mesela. Atatürkü sevmiyorum diyen insanların neredeyse hepsi dini açıdan sevmiyor, kendine göre dinine ters düştüğü için geri kalan yaptığı herşeyi görmezden geliyorlar.

Aşağılık popcorn ve ekibinin yıllarca yaptığı propagandanın siyasal İslam şemsiyesi altında ufak kitlelere yayılmasından ibaret. Ha sevmek zorunda mısın? Elbette değilsin. Ancak bir ülkenin kurucusuna o ülke içerisinde hakaret edemezsin. Örneğin Amerika'da Thomas Jefferson'a hakaret edemezsin. Pek tabi demokrasi vardır ancak ülkenin kurucusuna(bağımsızlık bildirisi yazarı bu arkadaş) laf ettirmezler. Fakat @Re Malaka hocamın dediklerine harfi harfine katılıyorum. Eğer örnek almamız gereken bir Atatürk değeri varsa bilimdir, fendir. Büstün karşısına geçip selam durmak gibi eylemler diktatoryal demokrasi adı verilen sahte demokrasilerin ürünüdür. Bence Atatürk'ün iyi taraflarını örnek aldığımız kadar eleştirebilmeliyiz de. Ben ki hayatımın bir kısmını malum Atatürk düşmanlarıyla bir arada geçirmek zorunda kalmış biri olarak popcorn ekibinin boş yere bu kadar propaganda yaptığını düşünmüyorum. Yıllarca kraldan çok kralcı var misali ordunun boyunduruğu altındaki iktidarlar Atatürk'ün asla izin vermeyeceği şeyleri Atatürkçülük diyerek halka dikte etmeye çalıştı. O yüzden videoyla falan olmaz o iş. Okuyacaksın, okuduğunu tartacaksın. Zaten Türk gençliği şu din ve ayrıca trap sevdasına düşmeyip birazcık okusa bugün şikayet ettiği problemlerin hepsi çözülür.

Aşağılık popcorn ve ekibinin yıllarca yaptığı propagandanın siyasal İslam şemsiyesi altında ufak kitlelere yayılmasından ibaret. Ha sevmek zorunda mısın? Elbette değilsin. Ancak bir ülkenin kurucusuna o ülke içerisinde hakaret edemezsin. Örneğin Amerika'da Thomas Jefferson'a hakaret edemezsin. Pek tabi demokrasi vardır ancak ülkenin kurucusuna(bağımsızlık bildirisi yazarı bu arkadaş) laf ettirmezler. Fakat @Re Malaka hocamın dediklerine harfi harfine katılıyorum. Eğer örnek almamız gereken bir Atatürk değeri varsa bilimdir, fendir. Büstün karşısına geçip selam durmak gibi eylemler diktatoryal demokrasi adı verilen sahte demokrasilerin ürünüdür. Bence Atatürk'ün iyi taraflarını örnek aldığımız kadar eleştirebilmeliyiz de. Ben ki hayatımın bir kısmını malum Atatürk düşmanlarıyla bir arada geçirmek zorunda kalmış biri olarak popcorn ekibinin boş yere bu kadar propaganda yaptığını düşünmüyorum. Yıllarca kraldan çok kralcı var misali ordunun boyunduruğu altındaki iktidarlar Atatürk'ün asla izin vermeyeceği şeyleri Atatürkçülük diyerek halka dikte etmeye çalıştı. O yüzden videoyla falan olmaz o iş. Okuyacaksın, okuduğunu tartacaksın. Zaten Türk gençliği şu din ve ayrıca trap sevdasına düşmeyip birazcık okusa bugün şikayet ettiği problemlerin hepsi çözülür.
Hocam bana göre de eleştiri serbest olmalı mesela benim hocam Atatürk'ün devletçilik ilkesine karşıydı. Ancak hapse atılabileceği için buna ses çıkaramadı.

Hocam bana göre de eleştiri serbest olmalı mesela benim hocam Atatürk'ün devletçilik ilkesine karşıydı. Ancak hapse atılabileceği için buna ses çıkaramadı.
Devletçilik ilkesinin nesine karşıydı tam olarak söyledi mi acaba? Bugün ülke ekonomisinin kötü durumda olmasının nedeni bu ilkeye uygun hareket etmemek çünkü de.

Geri
Yukarı