Atatürk neden bazı kesimler tarafından sevilmiyor?

Çünkü Atatürk'ün bu ülke için ne kadar mücadele ettiğini anlatan bir tane televizyon kanalı yok, Anca dandik dandik yemek programlarını yayınlarlar. Yalan dolan bilgiler ile Camiileri yıktı, Hocaları Astı, Harf devrimiyle herkesi cahil bıraktı gibi söylemler ile okumayan halkı inandiriyorlar. Atatürk din düşmanı değildi, sadece dini kullanan insanlara düşmandı.

Çok sığ bir düşüncedesiniz nasıl ki sağ çomarlar varsa sol çomarlarda var hemen birileri hakaret etmeye gelmiş. Her ülkede liderini sevende eleştirende vardır sevmeyene gidip neden sevmediği sorabilirsin herkesin kendi görüşüdür.

Sebebi açık. Atat"rk'ün zamanında şeriatçılar, imam ayağına gezinen sübyenciler, sapıklar etrafta cirit atıyordu ama sözde herkes müslümandı. Atatürk aslında iyi bir insan olsada o zamanlarda Atat"rk islamı neredeyse bitirmişti. O yüzden eski zamanın gerçekten müslüman olan kesimine baya büyük bir kötülük yapmış oldu. Atat"rk yazarken sansürlemek zorundayım yoksa hem ceza yerim hemde tutuklanabilirim, bu konular hakkında konuşmak kanunen riskli. Bana kalırsa islam kendi içinde yaşanılması gereken bir din. Bu başta dediğim kişiler sadece denetleme yaparak ve ceza ile çözülebilecek birşeydi ama Atat"rk insanların dinine karışıp yasaklamayı tercih etti o sebepten bence saygı duyulacak ve iyi biri ama hata yaptı bu konuda ama herkes hata yapar o yüzden benim gözümde kötü birisi değil. Yanıldığım bir yer olduğunu düşünüyorsanız yazın bende bilgileneyim.

Sebebi açık. Atat"rk'ün zamanında şeriatçılar, imam ayağına gezinen sübyenciler, sapıklar etrafta cirit atıyordu ama sözde herkes Müslüman'dı. Atatürk aslında iyi bir insan olsa da o zamanlarda atat"rk İslam'ı neredeyse bitirmişti. O yüzden eski zamanın gerçekten Müslüman olan kesimine bayağı büyük bir kötülük yapmış oldu. Atat"rk yazarken sansürlemek zorundayım yoksa hem ceza yerim hem de tutuklanabilirim, bu konular hakkında konuşmak kanunen riskli. Bana kalırsa İslam kendi içinde yaşanılması gereken bir din. Bu başta dediğim kişiler sadece denetleme yaparak ve ceza ile çözülebilecek bir şeydi ama atat"rk insanların dinine karışıp yasaklamayı tercih etti o sebepten bence saygı duyulacak ve iyi biri ama hata yaptı bu konuda ama herkes hata yapar o yüzden benim gözümde kötü birisi değil. Yanıldığım bir yer olduğunu düşünüyorsanız yazın bende bilgileneyim.

Sansürlemeyince neden ceza yiyesinki?

Çünkü Atatürk'ün bu ülke için ne kadar mücadele ettiğini anlatan bir tane televizyon kanalı yok, Anca dandik dandik yemek programlarını yayınlarlar. Yalan dolan bilgiler ile Camiileri yıktı, Hocaları Astı, Harf devrimiyle herkesi cahil bıraktı gibi söylemler ile okumayan halkı inandiriyorlar. Atatürk din düşmanı değildi, sadece dini kullanan insanlara düşmandı.
Cahil bırakmışmış. 99 yılda bir dil öğrenemedin mi canım benim?

Araplar bile kendi dinlerini eleştirmeye başladı, bizim bedevi sevicilerin din sevdası bitmedi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı