Atatürk'ü sevmiyorum, saygı duyuyorum sözü hakkında tartışalım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
sevgi duymalıdır.
Tam olarak neyi sevmeliyim? Sen severken neyini seviyorsun? Konuştun mu onunla? Ne senin onu sevmeni sağlıyor? Sevmek fiiline gereksiz anlamlar yüklüyorsunuz dediğim nokta bu işte. Sevgi gibi bir duyguyu anne babama karşı beslerim, kardeşlerime beslerim, yakın arkadaşlarıma beslerim. Çünkü onları tanıyor, birlikte vakit geçiriyor, onlarla birlikte ben büyüyorum. Fakat Atatürk bana kitaplarda anlatılan, ailemin anlattığı, belgesellerde gördüğüm, bu ülkeyi kurtaran komutanlardan biri ve ülkenin kurucu atası. Bu kadar. Fikirlerini destekliyor muyum? Evet. Yazdığı kitapları okudum mu? Evet. Büyük bir insan olduğunu kabul ediyor muyum? Evet.

Bende bunu anlamıyorum, himayesi altında olmasakda bağımlıyız hayır buğdayı bile dışarıdan aldık şimdi dünyanın bütün ülkeleri ambargo koysa ne yapacağız hem devlet varsa özgürlük yoktur. Herkes için geçerli bu arada.

Özerk bir ülke değiliz bağımsız bir ülkeyiz dışarıdan ürün alıyor olmamız bunu değiştirmez. Hiçbir ülke her ürünü kendisi üretemez ama bu onları bağımlı yapmaz.

Çocuğun küçüklüğünden beri milli değerlerine ve şahıslarına sevgi-saygı öğretilmedikten sonra ileride bu tür sorunlar oluşur.

Tam olarak neyi sevmeliyim? Sen severken neyini seviyorsun? Konuştun mu onunla? Ne senin onu sevmeni sağlıyor? Sevmek fiiline gereksiz anlamlar yüklüyorsunuz dediğim nokta bu işte. Sevgi gibi bir duyguyu anne babama karşı beslerim, kardeşlerime beslerim, yakın arkadaşlarıma beslerim. Çünkü onları tanıyor, birlikte vakit geçiriyor, onlarla birlikte ben büyüyorum. Fakat Atatürk bana kitaplarda anlatılan, ailemin anlattığı, belgesellerde gördüğüm, bu ülkeyi kurtaran komutanlardan biri ve ülkenin kurucu atası. Bu kadar. Fikirlerini destekliyor muyum? Evet. Yazdığı kitapları okudum mu? Evet. Büyük bir insan olduğunu kabul ediyor muyum? Evet.

Arkadaşlar yazının özeti ben ar*bım diyor o yüzden sevemem diyor boşuna okumayın

@EldrithcWraith gerçeklerin konuşulması bazı kişilere zor geliyor olabilir. Ben de gerçekleri konuştuğum için sevilmem genel olarak, umursamıyorum gram olarak zaten. Siz de umursamayın.

Aynen hocam yorum yapmak istiyorsan yap geç tartışmaya gerek yok bence.

Amacım tartışmak değil, forumda küçük yaşında olan arkadaşlarımız var ve bunun başlıca sebebinin malum partinin yetiştirdiği çocuklar veya kendileri olduğunu biliyoruz. Tamamen tartışmaya kapalı bir konu aslında.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı