Atatürk'ü sevmiyorum, saygı duyuyorum sözü hakkında tartışalım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kimseye sevdirmek zorunda degiliz ki, saygi duymasi guzel bir sey en azindan, saygi da duymayabilir. Su videoyu izlemenizi oneririm, su an bulundugumuz beyaz partimizin baskani bile boyle seyler diyebiliyor, videoyu izlediginizde anlayacaksiniz.

TR'de yasayan herkes Ataturk'u sevmek zorunda degil ama Ataturk'un ne yapmaya calistigini veya ne demek istedigini anlamalidir. Onemli olan sevmek degil Ataturk'u anlayip tanimaktir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sevgiyi ben bu şekilde görmüyorum. Sevgi bana kalırsa özel bir duygu şekli ve bu sadece yakınınızdaki kişilere beslemeniz gereken bir duygu. Farklı anlamlar yüklemenin gereği yok. Atatürk'ün fikirlerini beğenir, kendisine saygı duyarım. Duymazsam aklımdan şüphe ederim. İcraatları ve hayatı hafife alınacak bir insan değil.

Olabilir, ben zaten yazımda doğru bulmadığımı belirttim.
Her insanın farklı yorumları, düşünceleri olabilir ama ben hala kendimce sevgiyi görüş biçiminizi doğru bulmuyorum.

Bende bilmiyorum. Sevmemeleri normal ve bu bizi ilgilendirmemeli ama bu ülkenin vatandaşı ona saygı duymak zorundadır.

Kimseye sevdirmek zorunda degiliz ki, saygi duymasi guzel bir sey en azindan, saygi da duymayabilir. Su videoyu izlemenizi oneririm, su an bulundugumuz beyaz partimizin baskani bile boyle seyler diyebiliyor, videoyu izlediginizde anlayacaksiniz.

TR'de yasayan herkes Ataturk'u sevmek zorunda degil ama Ataturk'un ne yapmaya calistigini veya ne demek istedigini anlamalidir. Onemli olan sevmek degil Ataturk'u anlayip tanimaktir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben anlayınca sevdiğimi düşünüyorum. Eğer gerçekten bütün dediklerine kulak vermemiş olsaydım sadece saygı ile yetinecektim diye düşünüyorum.

Yani sevmek zorunda mı bilmiyorum ama oradan buradan duyduklarıyla değilde kendisi hayatını araştırsa bence çok sever. Çevrenizde falan Atatürk'ü sevmeyenler varsa onları Arap falan diyerek aşağılamak yerine neden sevmediğini sorup onunla konuşarak belki de sevmesini sağlayabilirsiniz🙂 Eskiden bende çevreden duyduklarım ve birazda cahil haraket ettiğim için Atatürk hakkında hiçbir şey bilmezdim, zamanla kendim araştırarak sevdim.

Konu kilitlenecek arkadaşlar boş verin, ölmüş gitmiş, dünyadan elini ayağını her şeyini çekmiş, eti kemiği bile kalmamış bir insan hakkında yorum yapmayın. Siz bilemezsiniz. İyi seyler yaptı ise Allah razı olsun, vatan için kötü şey yaptı ise de Allah sorsun başka denilecek laf yok, yok ickici kumarcı falan filan bunlar boş şeyler. En basitinden bir gün biz de ölünce arkamızdan böyle konuşulması hoş olur mu, olmaz. Her şeyi bilen var, üzerinden 100 yıl geçmiş bir şey için 70 yıllık faniler tartışıyoruz. Sevmeyen de sevmesin onun sevgisine mi ihtiyaç var? Emin olun bundan 100 yıl sonra yaşadıklarımız ballandirila ballandirila anlatılacak ya da eze eze anlatılacak. Ama asla bilinemeyecek. Bu da öyle.

Ben anlayınca sevdiğimi düşünüyorum. Eğer gerçekten bütün dediklerine kulak vermemiş olsaydım sadece saygı ile yetinecektim diye düşünüyorum.
Zaten cogu kisi tanimadigi icin veya hep bi onyargiyla yaklastigi icin sevmiyor. Bi de soyleleri var, Ataturk'u cok sevip her yerde paylasip ama Ataturk hakkinda zerre bilgisi olmayanlar... Bunlar Ataturk'u daha cok alcaltiyor maalesef.

Zaten cogu kisi tanimadigi icin veya hep bir onyargiyla yaklastigi icin sevmiyor. Bir de soyleleri var, Atatürk'u cok sevip her yerde paylasip ama Atatürk hakkinda zerre bilgisi olmayanlar... Bunlar Atatürk'u daha cok alcaltiyor maalesef.

Öyle insanlar Atatürk inkılaplarını bile bilmezken Atam Atam diye geziyorlar etrafta. Böyle kişileri görünce onlar adına utanıyorum. Ha bir de içki içip ateist olup Atam izindeyiz diye paylaşım yapıyorlar o daha kötü.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı