Atatürk'ü sevmiyorum, saygı duyuyorum sözü hakkında tartışalım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konuda toplam 7 kisiyi goz ardi ettim, birkac tanesini de fazla sorun olmaz deyip atladim.

Ataturk'e sevgi de saygi da duymak zorunuzdasiniz, eger o olmasaydi suan muhtemelen Avrupali ulkelerin somurgesiydik. Eger istemiyorsaniz, sevgi duydugunuz seyleri bulmak icin Orta Dogu'ya gidebilirsiniz.

Merhaba, internet üzerinde illaki görmüşsünüzdür. Atatürk'ü sevmiyorum ama saygı duyuyorum sözünü, bu sözü söyleyenlerin niye söylediğini de anlayabilmiş değilim. Sonuç olarak ülkemizin kurucusu ve lideri, saygı duyulduğu gibi sevilmesi de zorunda benim düşüncem. Sizin düşüncelerinizi de bekliyorum.
1947'den beridir süregelen Anti Kemalist düşünce nesilden nesile aktarılıyor, öyle diyenler sağdan soldan kulaktan dolma bir şekilde Atatürk'ü bildiğini sanan kişilerdir.

1947'den beridir süregelen Anti Kemalist düşünce nesilden nesile aktarılıyor, öyle diyenler sağdan soldan kulaktan dolma bir şekilde Atatürk'ü bildiğini sanan kişilerdir.

Öyle diyenler genel de camiler de s*x yaptılar, toprak bile bu adamı kabul etmedi, dinsiz kâfir ve Yunan diyen 5 para etmez insanlar ülke bunlar gibiler yüzünden gelişemiyor.

Söyleyen kişi saygı da duymuyordur. Zihniyeti bellidir ve ülkenin durumu da malum. Tartışmaya gerek olmadığını düşünüyorum.

Atatürk'ün öne çıkmasının sebebi kilit rol üstlenmesi.

Bak demek istediğimi anlamadın.
Ben demek istiyorum ki Türk milleti her zaman bağımsızlığını kazanmak için uğrun da öldü.
Bağımsızlığımızı bir kişiye bağlamak Türk milletinin aciz olduğunu gösterir.

Ha bu demek değildir ki Atatürk hiç bir şey yapmadı.
Yanlış anlama.

Bir de Kadir Mısıroğluna üstat diyen salaklar var keşke Yunan galip gelseydi diyen adamı arşa çıkarttılar resmen cidden yazık bunlara.
Bak demek istediğimi anlamadın.
Ben demek istiyorum ki Türk milleti her zaman bağımsızlığını kazanmak için uğrun da öldü.
Bağımsızlığımızı bir kişiye bağlamak Türk milletinin aciz olduğunu gösterir.

Ha bu demek değildir ki Atatürk hiçbir şey yapmadı.
Yanlış anlama.

Dediğinizi anladım zaten demek istediğim insanlar en çok Atatürk'u anıyor çünkü kilit rolü üstlenen kişi Atatürk idi. Yine aynı sebep yüzünden insanlar tek kişiye bağlayabiliyor.

Konuda toplam 7 kisiyi goz ardi ettim, birkac tanesini de fazla sorun olmaz deyip atladim.

Ataturk'e sevgi de saygi da duymak zorunuzdasiniz, eger o olmasaydi suan muhtemelen Avrupali ulkelerin somurgesiydik. Eger istemiyorsaniz, sevgi duydugunuz seyleri bulmak icin Orta Dogu'ya gidebilirsiniz.
Örnek veriyorum sadece. Şapka kanununa uymayan deden kanunlar sonucunda asılıyor, sevmek zorunda mısın? Şeyh Sait isyanında hiçbir günahı olmayan baban yanlışlıkla vuruluyor, sevmek zorunda mısın? Ek olarak her şeyi Atatürk mü yaptı? Evet, efsanevi bir rolü vardı Anadolu'nun örgütlenmesinde. Ama ya Karabekir emre uyup Atatürk'ü tutuklasaydı? Karabekir'in hiçbir katkısı yok mu? Sırf Anadolu'daki halk örgütlensin diye ülkeden giderken silah gömen İttihatçılar'ın bir katkısı yok mu? Tarih bilmeden tarih yapmaya çalışmayın.

Örnek veriyorum sadece. Şapka kanununa uymayan deden kanunlar sonucunda asılıyor, sevmek zorunda mısın? Şeyh Sait isyanında hiçbir günahı olmayan baban yanlışlıkla vuruluyor, sevmek zorunda mısın? Ek olarak her şeyi Atatürk mü yaptı? Evet, efsanevi bir rolü vardı Anadolu'nun örgütlenmesinde. Ama ya Karabekir emre uyup Atatürk'ü tutuklasaydı? Karabekir'in hiçbir katkısı yok mu? Sırf Anadolu'daki halk örgütlensin diye ülkeden giderken silah gömen İttihatçılar'ın bir katkısı yok mu? Tarih bilmeden tarih yapmaya çalışmayın.
Tamam. Bunlar ulkemizi en cok gelistiren seyleri Ataturk'un yaptigini degistirir mi?

Rakı içip imzasını dövme yaptırınca Atatürk'çü olduğunu sanan ve bu konuyu Arap seviciliğine bağlayanlardan daha doğru bir bakış açısına sahipler. Hoş gerçekten Atatürk'ü ve fikirlerini seven bir zihniyet de bu görüşteki insanları Arap sevicisi ilan etmez. Birde Orta Doğu'ya git diyorlar ya, Türkler bu topraklara nereden gelmiş haberi var mı acaba? Orada ki yobaz araplar ile bağdaştırmak bile ayrı bir hata. Birçok Çerkez de Çerkez Ethem olayından dolayı Atatürk'ü şahsi olarak sevmiyor ancak bu toprakları bizlere bırakmaya öncülük ettiği için saygı duyuyor. Bu sadece Atatürk için de geçerli bir konu değil, siyasi - askeri şahsiyetleri kişisel olarak sevmeyebilirsin ancak makamına saygı duyarsın. Bu bakış açısında bakarsan yurt dışında yaşayan bir Türk isen o ülkenin kurucu değerlerini sevmek zorunda da kalırsın.

Tamam. Bunlar ulkemizi en cok gelistiren seyleri Ataturk'un yaptigini degistirir mi?
Bak ben neyi söylüyorum sen neye geçiyorsun. " Herkes sevmek zorunda" lafını tartışıyorum ben senin. Atatürk'ün ülkeyi kalkındırmaktaki başarısını değil. Bu konuda herkes hemfikirdir herhalde. Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki en büyük kalkınma dönemi bu dönemde gerçekleşmiştir zaten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı