Atatürk'ü sevmiyorum, saygı duyuyorum sözü hakkında tartışalım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Atatürk ömrü boyunca öğretmenlik, ekonomistlik, liderlik, savaş komutanlığı gibi birçok vazife üstlendi. Yurt dışında bunu göremezsin çünkü yurt dışında her alanda usta olan bir kişi vardır, o işle o ilgilenir. Atatürk neredeyse her şeyi kendisi halletmek zorunda kaldı çünkü yapacak adam yoktu. Atatürk öldüğü an yokuş aşağı giden Türkiye bunu kanıtlıyor zaten. Sen şimdi gelmiş "Atatürk olmasaydı bu halk kendi kendine devlete karşı çıkar, kendi kendini örgütler, ülkeyi kurtardıktan sonra batmış ekonomiyi düzeltmek için ölümünden sonra devam edilecek bir ekonomi planı hazırlar, bunu yaparken yurtdışındaki gelişmeleri de takip eder ve yurt dışına öğrenciler gönderip ülkenin öğrendiklerinden faydalanmalarını sağlardı" diyorsan Türk tarihinden bihaber olan sensindir.

Bir turke o olmasaydi demek turklerden Türk tarihinden bir haber olmaktir.

Bir turke o olmasaydi demek turklerden Türk tarihinden bir haber olmaktir.
Söyleyeceğin yeni birşey varsa söyle, yoksa önceki söylediklerini tekrar edip durma. Aslında şu kafa yapısındaki adamdan orjinal cevap beklemem de saçma, en fazla etrafındakilerden duyduklarını tekrar ediyorsundur.

Tamam kardeşim çok güzel cevap verdin susturdun beni. Hay Allah, açıklamama önceki cevabı kopyala yapıştır yapacağını bilsem hiç kalkışmazdım bu işe, nasıl da verdin ağzımın payını.

Hala bos beles konusuyorsun. Bu cahilce yorumu size kimler ogretiyorsa ona söylüyorum; böyle ogretiyorlar böyle rahatça Türk tarihinden habersiz rahatça yazabiliyorsunuz hakaret gibi cumleyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hala bos beles konusuyorsun. Bu cahilce yorumu size kimler ogretiyorsa ona söylüyorum; böyle ogretiyorlar böyle rahatça Türk tarihinden habersiz rahatça yazabiliyorsunuz hakaret gibi cumleyi.
Buyur kardeş forum bura, aynı şeyi üç kez yazacak zamanın varsa açıklama yapacak zamanın da vardır. Benim dediklerime karşı bir argümanın var mı?

Söyleyeceğin yeni bir şey varsa söyle, yoksa önceki söylediklerini tekrar edip durma. Aslında şu kafa yapısındaki adamdan orijinal cevap beklemem de saçma, en fazla etrafındakilerden duyduklarını tekrar ediyorsundur.

Etrafindaki kimse sana bunu solemedi ben sana soledim soleyen varsa da Türk tur kendi milli benligini savunmustur bu cografyada herkes Türk degil normal sizin bunu demeniz anlayamazsiniz yasadigimiz duygulari.

Yazdıklarınızı TDK'ye gönderdim çevirip yolladıklarında uygun bir cevap verebilirim. @Otomatik Mandalina'ye böyle bir cevap vermektense neden doğru dürüst bir cevap verme gereği duymadınız? Cevabınız oldukça gereksiz. A1 Türkçe ile kendisine cahil demeniz ise çok komik.

Etrafindaki kimse sana bunu solemedi ben sana soledim soleyen varsa da Türk tur kendi milli benligini savunmustur bu cografyada herkes Türk degil normal sizin bunu demeniz anlayamazsiniz yasadigimiz duygulari.
Kardeşim senin karın ağrın ne? Gerçekten anlamadım seni rahatsız eden kısmı. Yani bu coğrafyada sadece Türklerin olmamasıyla Atatürk'ün ülkeyi kurtarması arasında nasıl bir bağlantı kurdun? Ana dilin Türkçe değil sanırım, kendini pek ifade edemiyorsun. Burada Türk veya başka milletler hakkında konuşmuyoruz, konu Atatürk'ün ülkeyi kurtarması.

Kardeşim senin karın ağrın ne? Gerçekten anlamadım seni rahatsız eden kısmı. Yani bu coğrafyada Türk olmamasıyla Atatürk'ün ülkeyi kurtarması arasında nasıl bir bağlantı kurdun? Ana dilin Türkçe değil sanırım, kendini pek ifade edemiyorsun. Burada Türk veya başka milletler hakkında konuşmuyoruz, konu Atatürk'ün ülkeyi kurtarması.

O olmasaydi denen cumle ve sonrasi Atatürk buyuk komutanlardan biri ama o olmasaydi turklere denmez.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı