Atatürk'ün hataları nelerdi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu olaylar hakkında en ufak fikrinin olmadığı o kadar belli ki...

Askerlerin uğruna can verdiği topraklarda birkaç aşiret lideri hakimiyet kurmak isteyecek, Atatürk de buna izin verecek, öyle mi?

7 kişi isyan çıkarıyor ve 13 bin kişi ölüyor. Ve Seyid Rıza kandırıldı. Barışmak istediklerini söylediler kabul ettiler ve idam ettiler. Ayrıca onu geçtim Ermenileri neden asilleştirmeye çalıştılar? Zorla Türk yapmaya çalıştılar. Atatürk kendini Kamal olarak tanıtmaya çalışıyor. Kamalın anlamı ise "Tanrı" demek.

İnternette bir araştırmaya başladığımda genelde hatalarını söyleyen çok az ve söyleyenler de genelde nefret edenler. gerçekten hataları nelerdi? Hatalarını söyleyen adam Kadir Mısırlıoğlu ve savunucuları genelde ama o adam o kadar kinli ki Atatürk'e karşı keşke yunan galip gelseydi diyen biri gerçekten bana hatalarını düzgün bir şekilde söyleyecek olanlar varsa bana anlatırsa sevinirim ve lütfen %100 her şeyde haklıdır, 4/4'lüktür diyenler konuya bakmadan geçsin çünkü o tür insanlar da hatalarını görmüyor.
Kusursuz olup, arkasından sallayan insan olmayan yaratıkları kıskandıracak şekilde insan olmasıydı.

Atatürk kendini Kamal olarak tanıtmaya çalışıyor. Kamalın anlamı ise "Tanrı" demek.

"Atatürk: Benim naciz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır"​

Aynen, tanrı olarak tanıtıyor kendini.
7 kişi isyan çıkarıyor ve 13 bin kişi ölüyor.
7 kişi isyanı başlatıyor, 13 bin kişi isyana katılıyor. Menemen'de de aynısı olmuştu. Barışamaya falan da çalışmadılar ayrıca.

7 kişi isyan çıkarıyor ve 13 bin kişi ölüyor. Ve Seyid Rıza kandırıldı. Barışmak istediklerini söylediler kabul ettiler ve idam ettiler. Ayrıca onu geçtim Ermenileri neden asilleştirmeye çalıştılar? Zorla Türk yapmaya çalıştılar. Atatürk kendini Kamal olarak tanıtmaya çalışıyor. Kamalın anlamı ise "Tanrı" demek.
Kamal sur, kale demek diye biliyorum.

Bende az önce öğrendim ne kadar doğru bilmiyorum.

İsyanlar ortak yanı: Cumhuriyeti kabul etmemek , toprak istemek , Halifelik tekrar gelsin vs aynen bunlara göz yumulmalıydı ki şuan ne güzel arap ülkesi olurduk.

Musul'u bazı sebeplerden dolayı alamaması. Şu an Musul bizde olsa çok daha farklı yerlerde olabilirdik.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı