Ateist olma rehberi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Allah'ın takdiri, ki akli dengesi tam olmayan insanlar, sorgu sual olmayacağı için kişilerin ailelerine bir nevi sınav oluyor. Böyle çok kolaymış gibi konuşuyorum ama akrabalarımızdada yaşayanlar var o kadar kolay bir şey değil, bilmediğimiz bir şeyde değil.
Hristiyan ailede doğan insan ile Müslüman ailede doğan insan o kadar eşit şartlarda yaşıyorlar ki... Allah bizi niye sınav yapıyor peki? Cayır cayır yakmaktan zevk alan sadist mi?

Sadece islam düşmanlığı üzerinden bir şeyler anlatmaktansa bu şekilde yorumlar yaparsanız kimse düşüncelerinize karşı çıkmaz. Lütfen bütün konuların altında bu objektiflikte olmaya çalışın.
Ben söyle belirtiyim. Ben insanların bir şeye inanmasına karşı değilim ama körü körüne bağnaz bir şekilde inanmasına karşıyım. Ama ben dinlerin hiçbirini doğru bulmuyorum. Sırf İslam değil.
Okudukça Allah'ın ne kadar muhteşem bir evren yarattığını görebiliyoruz, bol bol araştırın bence de, her seferinde biraz daha şaşıracaksınız evren ile ilgili şeyleri öğrendikçe.
Muhteşem evren dediğiniz nedir? Evrende muhteşem veya kusursuz diye bir şey yoktur.

Ya şimdi ben sana o ayeti şöyle açıklayayım: ...
Neyse aklımdan çıktı, sonra eğip bükeceğim ben sana :)
Ya şimdi sen o ayette pi'yi 3 alırsan bak bildiğin gibi değil ortam acayip oluyor diğer tarafta🤣

Allah'ın takdiri, ki akli dengesi tam olmayan insanlar, sorgu sual olmayacağı için kişilerin ailelerine bir nevi sınav oluyor. Böyle çok kolaymış gibi konuşuyorum ama akrabalarımızdada yaşayanlar var o kadar kolay bir şey değil, bilmediğimiz bir şeyde değil.
Cevabınızla tatmin olmamakla beraber bu söylediğinizi kendinizin uydurduğunu düşünüyorum. Hangi ayette bu kişilerin sınav olmayacağı onların yerine ailelerinin sınav olacağını yazıyor? Aklı dengeyi geçtim, engelli bireylere ne demeliyiz? Doğuştan uzuvu eksik, Genleri bozuk kişiler mesela. Fakir aile + Bozuk genler + Orta Doğu Coğrafyası = Müslumanlık Starter Pack.

Benim şaşırdığım konu, hadi bu videoyu çektin falan filan. Orası tamam.
Niye herkese rezil olmak için internetten yayınlıyorsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı