Ateist oluyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

okulcocugu

Attopat
Daha fazla  
Bilmiyorum eskiden hiç böyle değildi ama artık hiç inancım kalmadı. Sanki tüm bunları insanlar uydurmuş gibi geliyor, özellikle en son din dersinde Hz. Nuh un 950 yıl yaşaması falan ne bileyim eskiden biraz daha inançlıydım. Ayrıca bunu aileme nasıl açıklayacağımı hiç bilmiyorum. Kafam çok karıştı, pişman olur muyum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer siz doğru kaynaklardan ayrıntılı bir şekilde araştırma yapıp bu kararı vermişseniz artık diyecek bir şey yoktur. Pişman olup olmama tamamiyle size bağlı, biz bir şey diyemeyiz. Aileniz bu konularda anlayışlı ise bu konuyu bir görüşün kafa karışıklığınızı, aklınızdaki soruları sorun ona göre bir karar verin benim düşüncem bu.
Tahminimce Lise öğrencisi bir arkadaşımızsın, benim de zamanında kafa karışıklığı yaşadığım oldu Lise çağında. Kafanın karışması kötü bir şey değil, sorgulaman da kötü bir şey değil. Sonuç olarak bir şeye inanman için kafanda soru işareti bırakmaman, içinin rahat olması lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bir ekleme yapmak isterim. İnanç çok önemli bir konudur ve dine indirgenemeyecek kadar güçlüdür. Bu bağlamda eğer kendini inançsız hissediyorsan bence iç gözlem yapmalısın. Dinsiz veyahut tanrıya inanmamak farklı bir şey inançsız olmak farklı bir şey. İnanç yoksa umut yoktur. Umudunu kaybetme hocam.

İyice düşün, kesin kararını ver, kesin olarak "ben İslam'a inanmıyorum" diyebiliyorsan o zaman ailene ve çevrendekilere açıklamaya başlarsın. Herkes İslam'a inanacak diye bir kaide yok, anlayışla karşılamaları gerekiyor.

Aile mesele değil iki seçenek var ya umursamazlar ya da baskı kurarlar, ikincisiyse uğraşmayın, hiç belli etmeyin derim. Onlarında canlarını sıkmaya hakkınız yok bu yaştan sonra zor şeyler onlar için.

Diğer yandan, benim fikrim doğru yoldasınız. Aldatmacadan ibaret. Genel olarak bakarsanız mantık hataları var fazlaca günümüzde daha da açığa çıkıyor ve pratikte dini merkez alan milletlerin yeri de belli. Din halkların afyonudur.

İnkar edenler,
Gökler ve yer bitişik bir durumdayken,
Onları birbirinden ayırdığımızı,
Sonrada bütün canlıları.
Sudan yarattığımızı görüp düşünmüyolar mı?
Hala iman etmeyecekler mi?
(Enbiya/30
20. yüzyıla kadar evrenin sabit ve durağan olduğu zannediliyordu.20. yüzyılda ise göklerin ve yerin yani tüm evrenin maddesinin ilk başta bir arada olduğu ve bir patlama ile birbirinden ayrıldığı bulundu. Oysa bu bilgiyi 1400 sene önce Kuran'da çok net bir şekilde bildirilmişti.

Buradan tartışma çıkar ve konu kapanır. Bence tartışmayalım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı