Ateistlere Verilecek Cevaplar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

TheMatrix

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı
Merhaba ve iyi sosyaller,

Eski bir arkadaşıma (ateist olduğunu öğrendiğimden beri akadaşım değil) Allah'ın varlığını kanıtlamaya çalışıyorum. Sizde bana Kur'an'dan ayetlerle (ya da farlı yollardan delillerle) ona söyleyebileceğim kapak sözler gönderebilir misiniz?

Merhaba ve iyi sosyaller,

Eski bir arkadaşıma (ateist olduğunu öğrendiğimden beri akadaşım değil) Allah'ın varlığını kanıtlamaya çalışıyorum. Sizde bana Kur'an'dan ayetlerle (ya da farlı yollardan delillerle) ona söyleyebileceğim kapak sözler gönderebilir misiniz?
Açıkçası bir insan Allah'a yada dine inanmıyorsa ona Allah'ın varlığını ne kadar açıklasanda, kanıtlasan da inanmaz ve her söze verilecek bir cevabı olucaktır o yüzden kendini boşuna yorma. Herkes istediği inançta yaşayabilir tabi karşıdakinin inançlarına hakaret etmeden o senin inancına hakaret etmiyorsa sen de onun inandığı değerlere karışma sonuçta bu dünya ölümlü herkes öldüğünde ne olup bittiğini görücek.

Sosyal'de bu konuları açmak yasak diye biliyorum. Yanlışım varsa lütfen uyarın.

Öncelikle arkadaşın gerçekten inanmak istemiyorsa ona hiç bir şeyi kanıtlayamazsın. Hep aradan sıyrılmaya çalışır.

Benim hep aklıma şu gelmiştir. Bu ateistlerin çoğu yaratıcının yaptıklarını hep bi bilimle, fizikle çözme içerisindeler. Misal dünya big bangle oluştu vs. gibi. E kardeşim senin o muazzam bilimin daha kanserin tedavisini bile bulamazken, gidipte Allah gibi bir gücün yok olduğunu mu ispatlayacak? Ben bunları çok düşündüm. Ateist acaba neden ateist diye kendimce empatiler kurdum. Hep bunları düşündükçe Allah'a inancım daha da güçlendi.

Ayrıca şu video belki yardımcı olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben bu konuda kimsenin kararlarına baskı olmamasını düşünüyorum ... Çünkü özgür bir dünyada yaşamaktayız . Herkes kurallara uyduğu sürece rahatça yaşayabiliyor . Ortada bir şey yok değil mi , yani dinine karşı bir şey söylüyor mu ? Yoksa , onunla tartışmaya girmemeni öneririm . Hem Allah , bize kavga etmememizi önermiştir . Eğer , dinine bir şey söylerse elbet cevap vereceksin .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı