Ateizm'e nasıl merak duydunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Demişsiniz bilip bilmeden nereden uyduruyorsunuz ben elhamdülillah Müslüman'ım 5 vakit namazımı kılarım siz daha hangi dine inandığınızı bilmiyorsunuz agnotistizim inancını anlatıp ateistim diyorsunuz.
Üstüne alınan alınır. Zaten şartları yerine getirenler kendisini bileceğinden? Agnostik değilim.

Demişsiniz bilip bilmeden nereden uyduruyorsunuz ben elhamdülillah Müslüman'ım 5 vakit namazımı kılarım siz daha hangi dine inandığınızı bilmiyorsunuz agnotistizim inancını anlatıp ateistim diyorsunuz.
Ateizm ve agnostisizm din değil düşüncedir.

Sebebi dini bilgileri olmadan Kur 'anı yorumlamaya kalkmaları. Sıradan insan zaten Kur 'anı anlayabilse cebraile verlirdi kur'an kabe ye indirilir alın okuyun amel edin denilirdi. Hadis var Kur'anı kendi bilgi, zekası ile açıklamaya çalışmak kafir olmaya sebeptir. Cebrail a. S bile peygamberimize bu ayet ne demek diye sorarmış. Adama sorsan hadis bilmez, dönemin şartlarını ve peygamberimizi bilmez, alır eline Kur'anı bakalım neler yazıyor diye kendince okumaya çalışır. Ayrıca ataist arkadaşlara sormak lazım demir ayetini. 1400-1500 sene öncesinden böyle bir şey nasıl bilinebilir? Bu iş 2 üniveriste bitirmekle vs olmuyor. Kimyabilmek, fizik bilmek, hadis bilmek vs gerekiyor.
Bana söyler misin enzelna ne demek?

Kardeşim sana bir soru soracağım ama beni yargılama.
Neden ateist oldun.
Bir çok sebebi var.

-Erkekler kur'an'da üstünleştirilmiş gibi görüyorum. Yani özellikle onlar kadınlara göre üst seviye olarak gösterilmiş.

-Tüm evren için gönderilen ve en üstünümüz yaratıcı tarafından yazılan kitap arapça ve ne beynimize kazınıyor ne başka bir şey. Sadece kitap olarak bir kesime gönderiliyor. Cidden gerçek yaratıcı kitap mı gönderir? Yoksa insanları kendiliğinden mi inandırır?

-Engellilerin olması çok büyük haksızlık, yaratıcı olsa engelli insanlar yaratmazdı diye düşünüyorum.

Son olarak eğer Allahın kendiliğinden var olduğunu düşünüyorsanız evrenin de kendiliğinden var olduğunu düşünmek normal bir şey.

Kuran'da olağanüstü gösterilen şeylerin teker teker kanıtlanması, Siyasal İslam'ın etkisi.
Henüz karar vermedim ancak düşüncelerim bu şekilde.

Bir çok sebebi var.

-Erkekler kur'an'da üstünleştirilmiş gibi görüyorum. Yani özellikle onlar kadınlara göre üst seviye olarak gösterilmiş.

-Tüm evren için gönderilen ve en üstünümüz yaratıcı tarafından yazılan kitap arapça ve ne beynimize kazınıyor ne başka bir şey. Sadece kitap olarak bir kesime gönderiliyor. Cidden gerçek yaratıcı kitap mı gönderir? Yoksa insanları kendiliğinden mi inandırır?

-Engellilerin olması çok büyük haksızlık, yaratıcı olsa engelli insanlar yaratmazdı diye düşünüyorum.

Son olarak eğer Allah'ın kendiliğinden var olduğunu düşünüyorsanız evrenin de kendiliğinden var olduğunu düşünmek normal bir şey.

Peki bu sorularının cevaplarını hiç nette aradın mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı