Atheros AR9285 AR5B95 Sierra 10.12.3 Kext

Kextleri nasıl tanıtacağım ?Yani Clover içine mi ? Yoksa S/L/E içine mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne demek istediğinizi anlamadım. Linkini verdiğim programı indirin ve dilediğiniz kext'i kurun. .zip'li dosyaları açın, içindeki kextleri öyle kurabilirsiniz. Sisiteminize uygun kextleri kurun. Yani Sierra kullanıyorsanız Sierra için olan kext'leri kurun. Aksi halde kernel-panic alabilirsiniz.

Ne demek istediğinizi anlamadım, Linkini verdiğim programı indirin ve dilediğiniz kext'i kurun. .zip'li dosyaları açın, içindeki kextleri öyle kurabilirsiniz. Sisiteminize uygun kextleri kurun, Yani Sierra kullanıyorsanız Sierra için olan kext'leri kurun, aksi halde kernel-panic alabilirsiniz.
Dosyaya baktınız mı ? İki tane kext var. İkisinide kext utility ile yükledim. Yani sistem/kitaplık/Extensions içine. Ama görmedi. EFI ve Clover içindeki kext klasörüne attım gene olmadı.

Dosyaya baktınız mı iki tane kext var ikisinide kext utility ile yükledim yani sistem-kitaplık-Extensions içine ama görmedi. efi içindeki clover içindeki kext klasörüne attım gene olmadı.
Yüklemeyi yaptıktan sonra rebuild cache yaparak sistemi yeniden başlatın. Kext wizard programı ile deneyin bir de.

Tamam Sağolun çalışıyor ama açılışta ille kernel panic yapıyor kilitliyor restart atıyor sonra düzgün açılıyor.
Daha önce kurulumunu denediğiniz kext'ler yüzünden olabilir. Bulunduğu bölümden silip sonra bir kext wizard yardımıyla rebuild caches işlemini yapar ve sonrasında bu iki kext'i yükleyerek yeniden son olarak rebuild cache yapıp sistemi yeniden başlatırsanız sorun olmayacaktır.

Daha önce kurulumunu denediğiniz kext'ler yüzünden olabilir bulunduğu bölümden silip sonra bir kext wizard yardımıyla rebuild cash işlemini yapar ve sonrasında bu iki kext'i yükleyerek yeniden son olarak rebuild cache yapıp sistemi yeniden başlatırsanız sorun olmayacaktır.[/QUOTE
Tekrar sağol

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı