Çözüldü Athlon 3000G sistem aniden yavaşlıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hofffff

Decapat
RAM
8
SSD veya HDD modeli
Gigabyte 120GB Okuma 500 MB-Yazma 380 MB SATA SSD
Anakart
ASUS Prime A320M-F 3200MHz(OC) AM4 mATX Anakart
İşlemci
AMD Athlon 3000G 3.50GHz 2 Çekirdek 4MB AM4 14nm İ
Merhaba. 1 yıl önce aldığım bilgisayar 1 haftadir çok yavaşladi. Fandan çok fazla ses geliyor aldığımdan beri böyle yavaş değildi fakat ilk açildiği zaman çok ses yapiyor sonra geçiyor. Çok fazla şey açtiğimda yine ses yapmaya başliyor. Yavaşlamasiyla ilgisi var midir bilmiyorum. Önceden de ses vardı yavaş değildi kisacasi.
Nasil ses geldiğini video çekip yollayabilirim.

Aldığım parçalar sifirdi sadece eski biligsayarimdan çıkardiğim 500GB HDD'yi taktim.

bilgisayarimin özellikleri
AMD Athlon 3000G 3.50GHz 2 çekirdek 4MB AM4 14nm işlemci(tray, fansız)
ASUS Prime A320M-F 3200MHz(OC) AM4 mATX anakart.
G.Skill 8 GB Ripjaws V 3000MHz CL16 DDR4 RAM.
Gigabyte 120GB okuma 500 MB-yazma 380 MB SATA SSD.
Power Boost VK-1626 350W USB 3.0 ATX mid Tower kasa.
AMD Wraith Stealth AMD uyumlu hava soğutucu.
+ 500GB eski HDD işletim sistemi zaten SSD'ye kurulu.
İlk olarak virus var mi diye Kaspersky ve Malwarebytes ile tarama yaptim bir şey bulunamadi. O kadar çok donuyor ki yan sekmeye geçmeye üşeniyorum. Format atmak istemiyorum.
Şu an disklerde bir sorun mu var diye sağlik testi yapiyorum tavsiyeniz var midir?

HDD'nin sonuçlari bu şekilde.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    89,4 KB · Görüntüleme: 13
  • 2.PNG
    2.PNG
    24,5 KB · Görüntüleme: 16
  • 3.PNG
    3.PNG
    56,5 KB · Görüntüleme: 19
  • 4.PNG
    4.PNG
    45,2 KB · Görüntüleme: 19
  • 5.PNG
    5.PNG
    45,1 KB · Görüntüleme: 13
  • 6.PNG
    6.PNG
    74,2 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleyen: Moderatör:
HDD'nin kablolarını söküp denediniz mi?

Çözüm
Sıcaklık değerleri nasıl?

HDD'nin kablolarını söküp denediniz mi?

Şimdi söktüm bir degişiklik olmadi gibi, işlemci fani degil de arkadaki fandan çok ses geliyor bundan kaynakli olabilir mi acaba?

Sıcaklık değerleri nasıl?

dafc.PNG

27 derece olarak gösteriyor SSD sıcakliği da 33 derece filandi dün.
HDD sizce bilgisayari yavaşlatiyor olabilir mi?

Şimdi söktüm bir degişiklik olmadi gibi, işlemci fani degil de arkadaki fandan çok ses geliyor bundan kaynakli olabilir mi acaba?

dafc.PNG

HDD'yi çıkartinca yavaşlama azaldi gibi sanki donmuyor artik sistem SSD üzerine kurulu yavaşlamasi saçma degil mi? HDD üzerinden bir şey açmadim bomboş duruyordu.

dafc.PNG

HDD'yi çıkartinca yavaşlama azaldi gibi sanki donmuyor artik sistem SSD üzerine kurulu yavaşlamasi saçma degil mi? HDD üzerinden bir şey açmadim bomboş duruyordu.

Son olarak konuyu açmişken aldiğimdan beri devam eden fan sesi için ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynarken gördüğünüz sıcaklık değerleri gerekli masaüstündekinden pek bir şey çıkaramayız.
Sıcaklık çok yükseliyorsa termal macun değişimi ve fan temizliği yapmanızı öneririm

Oyun oynarken gördüğünüz sıcaklık değerleri gerekli masaüstündekinden pek bir şey çıkaramayız.
Sıcaklık çok yükseliyorsa termal macun değişimi ve fan temizliği yapmanızı öneririm
Oyun indirip MSIAfterburner ile ölçtüm sicakliği normal gibi. Bluestack çok fazla ram yiyor o yüzden başka şeyler açinca yetersiz kaliyor galiba. Hddyi çıkarinca yavaşlik gitti gibi, bilgisayar rahatladi sanki. Problem 8gb ram yetmiyor bir de depolama 120gb az diye önemsiz şeyleri 500gb hddye atarim takmiştim. Sizce takmayim mi artik? hddnin saglik durumu üstte bakmak isterseniz.
dddd.PNG
ddd2.PNG

Fan sesi için yağ deliği varsa yaglayabilirsiniz. Sorunlu HDD ise SSD bile olsa donmalar yapabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı