Athlon 3000G'ye stok AMD fanı takılabilir mi?

ltachi

Hectopat
Arkadaşlar, elimde ASUS Prime B350M-A anakart ve Athlon 3000G işlemci var. İşlemiyi tray olarak aldım. Fanı yok. Sorum şu: Bende klasik AMD fanı var. İdarelik takabilir miyim sizce?

41H32HPL8NL._AC_SX355_.jpg

Bir sorum daha olacak işlemci pinlerini yamultmaktan korkuyorum. İşlemciyi doğru bir şekilde yerleştirirsem oturduğunu anlar mıyım?

Bir sorum daha olacak işlemci pinlerini yamultmaktan korkuyorum. İşlemciyi doğru bir şekilde yerleştirirsem oturduğunu anlar mıyım?

İşlemcinin üzerinde altın renginde bir ok işareti var, anakartın işlemci soketinde de ufak bir oyuk olarak ok işareti var, onları denk getirip takarsan doğru bir şekilde takmışsın demektir eğer oturmuyorsa bastırmayın oturmadığında bastırırsanız yamultursunuz, zaten direk yapboz parçası sokete yerleşmesi lazım işlemcinin.

Ben ok yönünde takacağım zaten de oturduğunu anlar mıyım diye sordum, şimdi elime yüzüme bulaştırırsam gitmesin.

Eğer işlemci ile soket arasında boşluk varsa ve pinler gözüküyorsa oturmamıştır. Zaten pinler yamuk olmadıktan sonra oturmamasının ihtimali yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı