Athlon 64 X2 4800+ bilgisayarım kendi kendine kapanıyor

younglord

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, ilk başta her şey normalken anakartım bozuldu ve aynısından sipariş ettim 2.el olarak aldım BIOS ses kartı falan her şeyi güncel. Aynı AMD stok soğutucusuyla devam ederken bir anda ısınıp kapanmaya başladı eski anakartımda aynı stok soğutucuyla devam ederken bu sorun yoktu hatta ısınmıyordu bile neyse dedim belki soğutucu kötüdür https://www.trendyol.com/snowman/m2...el-p-46090374?boutiqueId=61&merchantId=109239 bu soğutucu aldım ama sonuç hala aynı biraz araştırdım termal macunda yeniledim olmuyor voltaj düşürmeyi deneyeyim dedim BIOS ekranında öyle bir seçenek yok uygulamayla deneyeyim dedim işlmeci desteklemiyor Formatta attım hala düzelmedi lütfen biriniz bana yardımcı olsun.
PC özellikleri
Anakart: Gigabyte GA-M61PME-S2
İşlemci: AMD Athlon 64 X2 4800+
RAM: 4 GB 667 MHz sanırım
Ekran kartı: AMD Radeon R7 240
HDD: 160 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilmiyorum nasıl anlarım ?
Markası Quake 230V

Bilmiyorum nasıl anlarım ?
Markası Quake 230V
beyler cevap versenize nasıl

anlacağım sağlıklı olup olmamasını ?
Kabloların, kondansatörlerin sağlığı bozulmuş olabilir.
Bir arkadaşa okul bilgisayarı olarak verilen sıfır Casper kasada bile kabloların PSU içindeki bağlantı noktaları sağlıksız. Bu yüzden kapanıyor. Eski bir PSU takıp sorunu çözdük.

Kabloların, kondansatörlerin sağlığı bozulmuş olabilir.
Bir arkadaşa okul bilgisayarı olarak verilen sıfır Casper kasada bile kabloların PSU içindeki bağlantı noktaları sağlıksız. Bu yüzden kapanıyor. Eski bir PSU takıp sorunu çözdük.
anladım ama sanmıyorum psu yüzünden olduğuna anakartla ilgili olabilir mi ?

anladım ama sanmıyorum psu yüzünden olduğuna anakartla ilgili olabilir mi ?
Olabilir ama PSU'nuz yeterli gelmiyor da olabilir. 230w mı gücü? Sağlam olsa bile gücü yeterli gelmiyor olabilir. Zamanla gücü de azalır zaten. İşlemci, ekran kartı, RAM, soğutucu falan derken güç yeterli gelmeyince kapatıyor olabilir.
PSU'nun değerlerini gösteren etiketin görselini yüklerseniz iyi olur.

Olabilir ama PSU'nuz yeterli gelmiyor da olabilir. 230w mı gücü? Sağlam olsa bile gücü yeterli gelmiyor olabilir. Zamanla gücü de azalır zaten. İşlemci, ekran kartı, RAM, soğutucu falan derken güç yeterli gelmeyince kapatıyor olabilir.
PSU'nun değerlerini gösteren etiketin görselini yüklerseniz iyi olur.
Atıyorum

Dosya Ekleri

• IMG_20220128_192331.jpg
    IMG_20220128_192331.jpg
    114,7 KB · Görüntüleme: 21
Sanırım +12v çıkış gücü 168W.
İşlemciniz 110W
Ekran kartınız 30W
E buna RAM, fanlar falan eklenince, yılların yıpranmışlığını da gözönünde bulundurursak yetersiz geliyordur.

Sanırım +12v çıkış gücü 168W.
İşlemciniz 110W
Ekran kartınız 30W
E buna RAM, fanlar falan eklenince, yılların yıpranmışlığını da gözönünde bulundurursak yetersiz geliyordur.

Anakart maksimum 95W destekliyor nasıl 110W verebilir
Yüksek voltaj verdiği için ısınıp kapanıyor olabilir mi?

Geri
Yukarı