Athlon 64 X2 sistem ekran karıncalanması

Nahrimer

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarım 1 hafta önce bir sabah çalısmamaya başladı tepki vermiyordu. Sonra anakartın bozuldugunu ogrendim, anakartımın modeli ASUS M2N-DH.
Bende ASUS m2n modeli bir anakart aldım işlemcimi destekliyordu. Bilgisayar çalıştı ancak ekran karıncalanması başladı ilk açılışta sıkıntı yok ancak Windows logosu karıncalı bir şekilde geliyor ve öyle devam ediyor. Ekran kartımın driver sildim guncel driver yukledim. Eski driver yukledim ama yine de fayda etmedi. Win 7 kurdum çok eski bir driver kurdum içinde NVIDIA Control panel yoktu karıncalanma gitmişti, tekrar Win 10 yukselttigimde karıncalanma başladı yine, 1 haftadır bu durumda.

İşlemci: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4200+ 2.20 GHz.
RAM: 6.00 GB DDR2 800 MHz.
Anakart: ASUS m2n.
Ekran kartı: Gigabyte GT 1030 2 GB GDDR5.
İşletim sistemi: Windows 10 Pro.

Bilgisayarım 1 hafta önce bir sabah çalısmamaya başladı tepki vermiyordu. Sonra anakartın bozuldugunu ogrendim, anakartımın modeli ASUS M2N-DH.
Bende ASUS m2n modeli bir anakart aldım işlemcimi destekliyordu. Bilgisayar çalıştı ancak ekran karıncalanması başladı ilk açılışta sıkıntı yok ancak Windows logosu karıncalı bir şekilde geliyor ve öyle devam ediyor. Ekran kartımın driver sildim guncel driver yukledim. Eski driver yukledim ama yine de fayda etmedi. Win 7 kurdum çok eski bir driver kurdum içinde NVIDIA Control panel yoktu karıncalanma gitmişti, tekrar Win 10 yukselttigimde karıncalanma başladı yine, 1 haftadır bu durumda.

İşlemci: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4200+ 2.20 GHz.
RAM: 6.00 GB DDR2 800 MHz.
Anakart: ASUS m2n.
Ekran kartı: Gigabyte GT 1030 2 GB GDDR5.
İşletim sistemi: Windows 10 Pro.
Beyaz bir karıncalanma ise PSU kaynaklıdır. Ben yaşadım çünkü bu olayı.

Beyaz bir karıncalanma ise PSU kaynaklıdır. Ben yaşadım çünkü bu olayı.

Beyaz degil de ekrandaki her şey 1 cm yana kaymış ve mouse her hareket ettiginde arkasında iz bırakıyor. PSU kaynaklı oldugunu sanmıyorum cunku Win 7'de eski driver kurunca çalışıyor sıkıntısız.
Bugün farklı bir ekran kartı kullandım ve sorun çözüldü ancak ben sorunun ekran kartında değil, driverda olduğunu düşünüyorum. Birkaç kez DDU programını kullanarak yeniden yuklesem de duzeltemedim.

Geri
Yukarı