Athlon Gold 3150U - 12 GB RAM vs Ryzen 3 3250U - 8 GB RAM laptop

yoprm

Femtopat
Daha fazla  
Ryzen 3250 u olan laptop daha iyi işlemci açısından.8gb yapıcağınız şeyler için yeterli.

İşlemcilerin aralarındaki fark ahım şahım bir şey değil. Sadece frekans farklı var. İkisinde de RX Vega 3 grafik yongası mevcut. Athlon işlemcili laptop Windows 10 hazır yüklü geliyor. Uğraşmazsınız sizin için kolay olur. 8 GB ram şu an sınırlarını zorluyor. Ben burada hakkımı bellekten yana kullanıp Athlon Gold işlemcili olanı alırdım.

İşlemcilerin aralarındaki fark ahım şahım bir şey değil. Sadece frekans farklı var. İkisinde de RX Vega 3 grafik yongası mevcut. Athlon işlemcili laptop Windows 10 hazır yüklü geliyor. Uğraşmazsınız sizin için kolay olur. 8 GB ram şu an sınırlarını zorluyor. Ben burada hakkımı bellekten yana kullanıp Athlon Gold işlemcili olanı alırdım.
Önbellek açısından r3 3250 u 192kb daha fazla.

@Alone Darkkk @Yuspedile @Alone Darkkk
Athlon işlemcili olan Windows yüklü geldiği için bir de 12 GB RAM olduğu için daha bir içime sindi ama arasında çok fark yok değil mi o önbelleklerden f anlamam çok fark var mı hissettirir mi acaba cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

@Alone Darkkk @Yuspedile @Alone Darkkk
Athlon işlemcili olan Windows yüklü geldiği için bir de 12 GB RAM olduğu için daha bir içime sindi ama arasında çok fark yok değil mi o önbelleklerden f anlamam çok fark var mı hissettirir mi acaba cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Önbellek önemlidir yanide o sistemle oyun oynamayacağın için 12gb rame ihtiyacın yok.Hem r3 3250u lu laptopun rami 2666 mhz diğeri 2400.Mhz de önemlide çok bi fark yok yani.Windows'uda usb ile yükleyebilirsiniz.Bi tanıdığınızın bilgisayarı varsa usb ye iso atıp kurarsınız.

Aralarında hangi açıdan fark var öyle bir site var mı acaba Athlon olan fiyat hemen hemen aynı hem 12 GB RAM bir de Windows'lu Ryzen 3 arasında çok büyük fark yoksa Athlon tercih edilir gibi geliyor bana.

Geri
Yukarı