Athlon II X2 260 sistemi yükseltme

• Konuyu başlatan HeyG
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 1B

HeyG

Femtopat
Herkese merhabalar öncelikle. Gerçekten eski bir bilgisayar sistemine sahibim. Yapılacak çok fazla bir şey yok belki de ancak tavsiye istiyorum.

Bilgisayarım şunlara sahip:
İşlemci: Athlon II X2 260 3.2 GHz.
Anakart: Gigabyte GA-M68MT-S2.
Ekran kartı: Dahili NVIDIA GeForce 7025/nForce 630A.
RAM: 4 GB DDR3.
PSU: 350W Frisby.

Oynamak istediğim oyunlar CS:GO Minecraft LoL terreria(şu an oynayabiliyorum) vb oyunlar. Öyle büyük oyunlar değil istediğim. Biraz vakit geçsin eğleneyim yeter zaten. Şimdiden teşekkürler.

Herkese merhabalar öncelikle. Gerçekten eski bir bilgisayar sistemine sahibim. Yapılacak çok fazla bir şey yok belki de ancak tavsiye istiyorum.

Oynamak istediğim oyunlar CS:GO Minecraft LoL terreria(şu an oynayabiliyorum) vb oyunlar. Öyle büyük oyunlar değil istediğim. Biraz vakit geçsin eğleneyim yeter zaten. Şimdiden teşekkürler.

RAM'i 8 GB yapıp ekran kartı olarak da GT 1030 alabilirsin bence.
Tabi anakartın destekliyorsa.

İşlemciyi x4 955, 965 tarzı bir şey olarak değiştirip ekran kartını r7 370 yaparsanız rami de 6 veya 8 yaparsınız toplam 700 800tl'ye gta5'i high'da oynatacak kapasiteye gelir.

RAM'i 8 GB yapıp ekran kartı olarak da GT 1030 alabilirsin bence.
Tabi anakartın destekliyorsa.
Anakartta PCI-E X16 (yanlış yazdıysam affola) desteği var destekliyor sanırsam teşekkürler tavsiye için
İşlemciyi x4 955, 965 tarzı bir şey olarak değiştirip ekran kartını r7 370 yaparsanız rami de 6 veya 8 yaparsınız toplam 700 800tl'ye gta5'i high'da oynatacak kapasiteye gelir.
R7 370 bulmak zor biraz ancak rx460 buldum bir tane 350 liraya sağlam olduğunu söylüyor sizce güvenilirli mi?
Değilse de önerebiliceğiniz biraz daha ucuz bir ekran kartı var mı?
Bütçe için şöyle söyleyeyim ne kadar ucuz olurda o kadar iyi net bir bütçe veremiyorum maddi durumdan dolayı.

Anakartta PCI-E X16 (yanlış yazdıysam affola) desteği var destekliyor sanırsam teşekkürler tavsiye için

R7 370 bulmak zor biraz ancak rx460 buldum bir tane 350 liraya sağlam olduğunu söylüyor sizce güvenilirli mi?
Değilse de önerebiliceğiniz biraz daha ucuz bir ekran kartı var mı?

Bütçe için şöyle söyleyeyim ne kadar ucuz olurda o kadar iyi net bir bütçe veremiyorum maddi durumdan dolayı.
OEM ise ucuz olur. Satıcıdan FurMark testi isteyip sonucu buraya atabilir misin?

GA-M68MT-S2 (rev. 1.3) Support | Motherboard - GIGABYTE Global öncelikle bu linkte desteklediği daha yüksek bir işlemciye geçiş yapmalısınız ve ekran kartını GTX bir kartla değiştiriseniz yeterli olur muhakkak SSD takın ve sistemi ona yükleyin size bu dediğim şeyler 400TL'ye yaklaşık olarak mal olabilir.
200TL SSD
Ekran kartını da kendi mevcut olanı satıp öyle üzerine koysan
100'de işlemci desek
400-500TL civarı bu da normal

OEM ise ucuz olur. Satıcıdan FurMark testi isteyip sonucu buraya atabilir misin?
OEM değil eminim. Satıcıyla şu an iletişime geçemem maalesef ancak oem değil ondan eminim.
GA-M68MT-S2 (rev. 1.3) Support | Motherboard - GIGABYTE Global öncelikle bu linkte desteklediği daha yüksek bir işlemciye geçiş yapmalısınız ve ekran kartını GTX bir kartla değiştiriseniz yeterli olur muhakkak SSD takın ve sistemi ona yükleyin size bu dediğim şeyler 400TL'ye yaklaşık olarak mal olabilir.
200TL SSD
Ekran kartını da kendi mevcut olanı satıp öyle üzerine koysan
100'de işlemci desek
400-500TL civarı bu da normal
Ekran kartı dahili olduğu için satma şansım yok. Ssd almayı planlıyorum zaten. İşlemci olarak yüksek ihtimalle x4 955 alıcağım. Ancak ekran kartı konusunda cidden zordayım bulamıyorum. Bulduklarım da hep fahiş fiyatlar maalesef. Örneğin 750ti 700 liraya satıyorlar.

Geri
Yukarı